SonTakip

MIUI 13’ün küresel sürümü için tarih verildi

Canalys raporuna göre yüzde 12’lik pazar payı ile dünyanın en büyük üçüncü akıllı telefon üreticisi konumunda bulunan Xiaomi, geçtiğimiz …

MIUI 13’ün küresel sürümü için tarih verildi

Canalys raporuna göre yüzde 12’lik pazar payı ile dünyanın en büyük üçüncü akıllı telefon üreticisi konumunda bulunan Xiaomi, geçtiğimiz haftalarda tanıttığı MIUI 13 arayüzünün küresel sürümü için çalışmalarına başladı. Halihazırda yeni sürümü Çin’deki cihazlarına beta ve kararlı olmak üzere göndermeye devam eden şirket, son dönemde odağını küresel pazarlara çevirmeye başladı.

MIUI 13, küresel pazarlara ne zaman gelecek?

Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz yılın ekim ayında orta segmente hitap eden Redmi Note 11 serisi tanıtılmıştı. İlk etapta Çin’de satışa çıkan serinin küresel pazarlara gelmesi konusunda ileri bir tarih işaret edilmişti. Kısa süre önce de serinin küresel sürümlerinin 26 Ocak’ta düzenlenecek etkinlikte tanıtılacağı resmen açıklandı.

Bu açıklamadan hemen sonra MIUI resmi Twitter hesabından küresel pazarlardaki Xiaomi kullanıcılarını bir hayli heyecanlandıran şöyle bir paylaşım yapıldı;

Zamanı geldi. Harika bir şey olmak üzere. Bizi izlemeye devam edin. #MIUI13

Tabii bu paylaşımın Xiaomi’nin 26 Ocak’ta etkinlik düzenleyeceğini duyurmasının hemen ardından yapılması oldukça manidar. Durum böyle olunca MIUI 13 küresel sürümünün bu etkinlikte tanıtılacağı yönünde iddialar da ortaya çıktı. Hatta şirkete yakınlığıyla bilinen bazı kaynaklar söz konusu iddiaları resmen doğruladı.

Xiaomi’nin önümüzdeki hafta düzenlenecek etkinlikte MIUI 13’ün beraberinde getirdiği yenilikleri ve değişiklikleri duyurmasına ek olarak küresel pazarlardaki hangi cihazların yeni sürüme güncelleneceğini açıklaması bekleniyor. Bu doğrultuda ilk etapta amiral gemisi modelleri özelinde beta sürecinin başlaması ve belirli bir süre sonra son iki yılda çıkış yapan tüm modellere gönderilmesi bekleniyor.

Kaynak: Shiftdelete

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 1 Ortalama: 5]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

kamera sistemleri güvenlik kamerası