Microsoft, Windows 10 kullanıcılarını güncelleme yapmaya zorlayacak!

Microsoft, Windows 10 kullanıcılarının yapmaları gereken önemli bir güncellemeyi duyurdu. Detaylar haberimizde!

Microsoft, Windows 10 kullanıcılarını güncelleme yapmaya zorlayacak!

Teknoloji devi Microsoft, bazı Windows 10 kullanıcılarını güncelleme yapmaya zorlayacak. Kullanıcıların güvenlik başta olmak üzere birçok konuda iyi bir deneyim elde edebilmeleri için güncelleme yapmaları gerekecek. İşte Microsoft’un yeni kararı ve detaylar

Windows 10 kullanıcıları haziran ayına kadar güncelleme yapmalılar!

Microsoft, lansmanı 2021 yılında gerçekleştirilen Windows 10 21H2 sürümünün kullanımına artık izin verilmediğini, kullanıcıların 22H2 sürümüne geçiş yapmaları gerektiğini açıkladı. 13 Haziran tarihinden sonra desteği sonlanacak olan 21H2 sürümü kullanıcıları, Windows Update üzerinden gerekli güncellemeyi yüklemeliler.

Söz konusu güncellemenin zorunlu tutulmasının sebebinin sadece kullanıcı güvenliği ve deneyimi olduğunun altını çizen Microsoft, ilerleyen süreçteki güvenlik güncellemelerini yalnızca 22H2 sürümü için yayımlayacak.

22H1 kullanıcılarının yapmaları gereken güncelleme, birçok cihaz için otomatik olarak kurulmaya başlandı. Microsoft, otomatik güncellemelerden etkin olarak faydalanmak isteyen kullanıcıların “Etkin Saatler” özelliğinden faydalanabileceklerini hatırlattı. Windows Update üzerinden ulaşabileceğiniz özellik, güncellemeyi zamanlamanıza veya manuel olarak başlatmanıza olanak sağlıyor.

Bilindiği üzere 22H2 sürümü, Windows 10’un yayımlanacak son büyük güncellemesi niteliğindeydi. Bu sebeple yalnızca güvenlik güncellemeleri almaya devam edecek olan 22H2, Windows 10’un kullanılabilen tek sürümü olacak.

Windows 11’in tanıtılmasının ardından Windows 10 sürümünün popülaritesi giderek azalıyor. Microsoft da asıl odağını, 11 tarafına yöneltmiş gibi görünüyor. Kullanıcıları aşamalı olarak güncel sürüme veya Windows 11’e geçiriyor olması, bu çerçevedeki tutumunu gözler önüne seriyor. 

Kaynak: Shiftdelete

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kamera sistemleri güvenlik kamerası