SonTakip

Microsoft, Windows 10 desteğini ne zaman bitireceğini açıkladı

Dünyanın en popüler işletim sistemi Windows‘un yeni sürümü çok yakında geliyor. Microsoft’un yaptığı duyuruya göre yeni Windows, 24 Haziran’da …

Microsoft, Windows 10 desteğini ne zaman bitireceğini açıkladı

Dünyanın en popüler işletim sistemi Windows‘un yeni sürümü çok yakında geliyor. Microsoft’un yaptığı duyuruya göre yeni Windows, 24 Haziran’da resmi olarak tanıtılacak. Her ne kadar bu durum pek çok kullanıcıyı heyecanlandırsa da başka sorunları beraberinde getirdi.

Şirketin duyurusundan sonra kullanıcılar, Windows 10 için verilen desteğin ne zaman sonlanacağını merak etmeye başladı. ABD’li teknoloji devi bu tarihi açıkladı.

Microsoft’un logosundan ilham aldığı kamerası ortaya çıktı

Windows 10, 2025 yılında emekli olacak

Yaşam döngüsü sayfasında bulunan bilgilere göre, Microsoft 14 Ekim 2025’e kadar Windows 10 desteğini sürdürecek. Ancak bu süreçten sonra daha fazla güncelleme gelmeyecek ve olası sorunlar şirketin denetiminden çıkacak. Belirtilen tarihten sonra, Windows 10 işletim sistemi çalıştıran cihazlar artık güvenlik ve kalite güncellemeleri almayacak.

2015’te piyasaya sürüldüğünde, Windows 7 ve 8’in en iyi özelliklerinin harika bir kombinasyonu olan Windows 10, temiz masaüstüne ve dokunmatik ekran özellikleriyle kullanıcıların beğenisini kazandı. Kullanıcıların önceki sürümden memnun olmadığını bilen CEO Satya Nadella, Windows 10’un bir yıl boyunca ücretsiz olacağını duyurdu.

Böylelikle Nadella, kullanıcıları Windows 7 ve 8’den vazgeçmeye teşvik ederken, müşteri memnuniyetini de sağlamış oldu. Herkes için işletim sistemini daha iyi hale getiren CEO, 24 Haziran tarihinde son sürümünü beğenilere sunacak. Yeni Windows’un neler sunacağı ise 24 Haziran tarihinde belli olacak.

Kaynak: Shiftdelete

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 1 Ortalama: 5]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri güvenlik kamerası