SonTakip

En hızlı web tarayıcısı hangisi? İşte benchmark skorları

Günümüzde popüler olarak kullanılan birkaç farklı web tarayıcısı bulunuyor. Bu tarayıcıların tercih edilmesinde ise çeşitli kriterler var. Bu …

En hızlı web tarayıcısı hangisi? İşte benchmark skorları

Günümüzde popüler olarak kullanılan birkaç farklı web tarayıcısı bulunuyor. Bu tarayıcıların tercih edilmesinde ise çeşitli kriterler var. Bu kriterler arasında en öne çıkanı ise hız oluyor. Biz de en hızlı web tarayıcısı hangisi diye sorduk ve popüler olanları birbiriyle kıyasladık.

En hızlı web tarayıcısı hangisi? İşte popüler tarayıcıların benchmark skorları

Birbiriyle kıyasladığımız tarayıcıları, sadece bir tane benchmark testi ile irdelemedik. Browserbench ve AnTuTu sonuçlarıyla yarıştırdığımız tarayıcıların, üç farklı testte de performansını gördük. Buna göre oluşan sıralama çok şaşırtıcı olmasa da ilk sıradaki ve son sıradaki tarayıcıların biraz sürpriz olduğunu söyleyebiliriz.

Ayrıca bu testleri Windows işletim sistemli bir bilgisayarda yaptık ve bu yüzden Safari’yi bu kıyaslamaya dahil etmedik. Bilgisayarın Windows sürümü 2004 olurken, tarayıcılar da en güncel sürümleri ile test edildi.

1 – Microsoft Edge

En hızlı web tarayıcısı hangisi sorusunun cevabı, yapılan testler sonucunda Microsoft Edge oldu. Son zamanlarda Microsoft tarafından fazlaca reklamını da gördüğümüz Edge, kullanıcı deneyimi tarafında da çoğunluk tarafından iyi not almayı başarıyor. Bunun yanı sıra hızıyla da öne çıkan tarayıcı, Windows sisteminde kullanılabilecek ideal seçeneklerden biri oldu.

Kaynak: Shiftdelete

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 0 Ortalama: 0]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri güvenlik kamerası