SonTakip

Petal Search nedir? Huawei arama motorunun detayları

Huawei, ABD ile yaşanan sıkıntılar sonrasında birçok kısıtlama ile karşı karşıya kaldı. Google Play hizmetlerini kullanamayan ünlü telefon …

Petal Search nedir? Huawei arama motorunun detayları

Huawei, ABD ile yaşanan sıkıntılar sonrasında birçok kısıtlama ile karşı karşıya kaldı. Google Play hizmetlerini kullanamayan ünlü telefon üreticisi, bunun önüne geçebilmek için ise Petal Search adlı aramo motorunu 2020 yılında kullanıma sundu. Peki Huawei’nin arama motoru neler içeriyor? Hepsini haberimizde bir araya getirdik.

Petal Search ile neler yapılabiliyor?

Petal Search bir arama motoru olup, aynı zamanda kısıtlamalar nedeni ile bazı uygulamaları indiremeyen kullanıcılar için AppGallery ve diğer üçüncü taraf kaynaklar üzerinden sonuçları bir araya getiriyor. Bir uygulama arandığında, Petal Search “güvenilir” uygulama mağazalarından gelen sonuçları da arama sonuçlarına dahil ediyor.

AppGallery ile entegre şekilde çalışan Petal Search, üçüncü taraf yazılım kaynakları arasında ise Aptoide, APKMirror, APKMonk, APKPure, APKCenter ve Uptodown gibi noktaları kullanıcılara sunabiliyor. Böylece Google Play Store üzerinden kısıtlamalara sahip olan Huawei kullanıcıları, cihazlarına bu uygulamaların APK’larını indirebiliyor.

Huawei bu arama sonuçlarından çıkan APK’ları ise kendi güvenlik kontrollerinden geçirdiğini ifade ediyor. Böylece kullanıcılar istedikleri uygulamaları güvenli bir şekilde indirebiliyor. Ancak yine de bu uygulamaların orijinal olmadığını hatırlatmakta fayda var.

Uygulamaların hemen hepsinin APK’ları bulunmasına rağmen, bazı programlar düzgün bir şekilde çalışabilmek için Google Play hizmetine ihtiyaç duyabiliyor. Örnek vermek gerekirse Google Haritalar uygulaması indirilebilir olsa da program içerisinde herhangi bir veri kaydedilmesine maalesef izin verilmiyor. Aynı zamand birçok banka uygulamasının da verimli bir şekilde çalışmadığını aktaralım.

Uygulama bulma konusunda özelleştirilmiş bir arama motoru olarak öne çıkan Petal Search, aynı zamanda haber, görsel, müzik, spor etkinlikleri, uçak biletleri ve otel rezervasyonları gibi aramaları da gerçekleştirebiliyor. Petal Searh üzerinden ayrıca ters görsel aramaları da gerçekleştirilebiliyor. Kullanıcılar galerilerindeki ya da o anda çektikleri görselleri aratarak benzer sonuçları arama motorlarından bulabiliyor.

Petal Searh’ü Huawei’nin App Gallery mağazası üzerinden indirip kullanabilirsiniz. Huawei’nin kısıtlamalara karşı cevabı olan Petal Search birçok konuda kullanıcısına kolaylık sağlayabildiği gibi bazı noktalarda eksik kalabiliyor. 

Kaynak: Shiftdelete

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 1 Ortalama: 5]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

kamera sistemleri güvenlik kamerası