Microsoft Edge kullananların sayısı açıklandı

Bilgisayar dünyasında bir efsaneye dönüşen Internet Explorer‘ın fişini çeken Microsoft tarayıcı konusunda yoluna Edge ile devam ediyor. Firefox …

Microsoft Edge kullananların sayısı açıklandı

Bilgisayar dünyasında bir efsaneye dönüşen Internet Explorer‘ın fişini çeken Microsoft tarayıcı konusunda yoluna Edge ile devam ediyor. Firefox, Chrome ve Opera’nın popülerliği devam ediyor olsa da, Microsoft Edge kullanıcı sayısı ile Explorer’ın kaybettiği kullanıcıların bir kısmını geri kazanmış görünüyor.

Microsoft Edge kullanıcı sayısı 600 milyona ulaştı

Statcounter verilerine göre Edge, 600 milyon kullanıcı ile şu anda tarayıcı pazarınının yüzde 3.08‘ini elinde bulunduruyor. Firefox’un hemen altında yer alan Edge bu şekilde büyümeye devam ederse köklü rakibini aşağıya indirebilir.

Microsoft Edge’in popülerliğinin artmasındaki en temel etkenin Internet Explorer’ın hizmet dışı kalması ve Edge’in tüm platformlarda kullanılabilirliği olduğu düşünülüyor. Ayrıca Windows 10 işletim sistemine sahip cihazlarda da varsayılan konumda bulunan Edge, bu gibi faktörler aracılığı ile pazardaki payını hız kesmeden yükseltmeye devam ediyor.

Microsoft’un her geçen gün Edge’in kullanıcı deneyimini artırması da rakipleri karşısında istikrar sağlamasına neden oldu. Microsoft Edge, pazar payı şu aşamada yüzde 66,38 olan Google Chrome karşısında oldukça küçük bir paya sahip. Ancak bu durum MS Edge’in 2021 yılında göstereceği performans ve son kullanıcı deneyimi ile değişeceğe benziyor.

Kaynak: Shiftdelete

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kamera sistemleri güvenlik kamerası