SonTakip

Mart ayının en çok indirilen uygulamaları belli oldu

Pazar araştırma şirketi SensorTower, Mart 2021’de dünya genelinde en çok indirilen mobil uygulamaları açıkladı. Buna göre kısa video uygulaması …

Mart ayının en çok indirilen uygulamaları belli oldu

Pazar araştırma şirketi SensorTower, Mart 2021’de dünya genelinde en çok indirilen mobil uygulamaları açıkladı. Buna göre kısa video uygulaması TikTok listede ilk sıraya yerleşirken; Josh ve Moj gibi benzer platformlar da hızlı yükselişleri ile dikkatleri üzerine çekti.

Listenin bir diğer dikkat çekici noktası ise sosyal iletişim platformları aldı. Pandemi döneminde dünya genelinde birçok insanın evde gönüllü karantinaya girmesiyle Zoom gibi uygulamalar öne çıktı. WhatsApp, Messenger ve Telegram gibi mesajlaşma ağları da popülaritesini yükseltti.

TikTok yine şaşırtmazken, Facebook listeyi adeta ele geçirdi

SensorTower verilerine göre oyun dışı uygulamalar kategorisinde 58 milyondan fazla indirme sayısı ile TikTok liderlik koltuğunda oturuyor. Platformun kullanıcıları yüzde 11 oranında Çin’de bulunurken; yüzde 10 ile onu Amerika Birleşik Devletleri takip ediyor. Türkiye de TikTok’u en çok indiren ülkeler arasında ilk basamaklarda bulunuyor.

TikTok, Mart 2021’in en çok indirilen uygulaması oldu.

Geçtiğimiz ayın en çok yüklenen ikinci mobil uygulaması ise Facebook. Şirket bu periyotta 56 milyondan fazla indirme aldı. Bunun yaklaşık yüzde 25’i ise yalnızca Hindistan’dan geldi. Listenin ilk beşini ise yine Facebook’a ait üç uygulama tamamladı. Sırasıyla Instagram, WhatsApp ve Messenger popüler aplikasyonlar arasına girdi.

Listenin devamında ise Snapchat, Josh, Zoom, Telegram yer alırken, son sırada sürpriz bir isim dikkat çekiyor. CapCut adlı mobil video kurgu uygulaması dev rakiplerini geride bırakarak 10. sırada kendine yer buluyor. Listeye tümüyle göz atmak için aşağıdaki grafiği inceleyebilirsiniz:

SensorTower raporları 1 Mart ile 31 Mart 2021 arasındaki App Store ve Google Play Store‘daki verileri içerirken; cihazlara önceden yüklenmiş uygulamalar listeye dahil edilmiyor. Yalnızca ilk indirmeler esas alınıyor. Öte yandan Facebook ve Facebook Lite gibi alternatif sürümleri olan uygulamalar tekil olarak değerlendiriliyor.

Kaynak: Shiftdelete

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 1 Ortalama: 5]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri güvenlik kamerası