SonTakip

Macbook Pro için yeni ekran kartı seçeneği!

Apple’ın en gözde modellerinden olan MacBook Pro, ekran kartı modeli için yeni bir seçeneğe sahip oldu. Daha önceden de modelin ekran kartı için …

Macbook Pro için yeni ekran kartı seçeneği!

Apple’ın en gözde modellerinden olan MacBook Pro, ekran kartı modeli için yeni bir seçeneğe sahip oldu. Daha önceden de modelin ekran kartı için yükseltme işlemi yapılabiliyordu. Ek ücretle yapılan yükseltme için en üst model değişmiş oldu.

Öte yandan Mac Pro da SSD tarafında yeni bir seçeneğe kavuştu. Depolama alanı için yapılan değişiklik, fiyatıyla dikkatleri üzerine toplayan MacPro’nun, çok daha fazla depolama alanına sahip olmasına yarayacak.

MacBook Pro ekran kartı içi yeni seçenek

Apple’ın en güçlü modellerinden biri olan 16 inç ekranlı model için firma bir yeniliğe gitti. Modeli satın almak isteyen kullanıcıların farklı donanım seçeneklerine sahip olduğunu biliniyordu. Artık ekran kartı modellerinde artık kullanıcılara, AMD Radeon Pro 5600M seçeneği de sunulacak. Bu modelin, bir önceki üst model olan AMD Radeon Pro 5500M’den yüzde 75 daha hızlı olduğu söyleniyor.

MacBook Pro ekran kartı seçeneği için yeni gelen AMD Radeon 5600M özelliklerinde 8 GB HBM2 belleğe sahip olduğu yazıyor. Bu ekran kartını satın aldığı MacBook Pro’da kullanmak isteyen kullanıcıların,  5.888 TL ek ödeme yapması gerekiyor.

Daha önceden modelde ucuzdan pahalıya sırasıyla 4 GB AMD Radeon Pro 5300M, 4 GB AMD Radeon Pro 5500M ve 8 GB AMD Radeon Pro 5500M modelleri bulunuyordu. Bu modellerin ilki standart olarak MacBook Pro’da yer alırken, diğer iki model için sırasıyla 736 TL ve 1472 TL ek ödeme gerekiyor.

Mac Pro SSD depolaması artırıldı

Bununla birlikte güçlü bir diğer model olan Mac Pro için de SSD depolama kısmında yenilik getirildi. Daha önceden 4 TB’a kadar SSD depolamaya sahip olabilen model artık 8 TB SSD depolamayı kullanıcılara sunacak. Bu depolama seçeneği için 20.800 TL ek ödeme yapmak gerekiyor. Bu modelde standart olarak 256 GB SSD depolama bulunuyor.

Kaynak: Shiftdelete

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 0 Ortalama: 0]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

kamera sistemleri güvenlik kamerası