iOS 10.2 pil sorunu ile gündemde!

Kullanıcılardan gelen geri bildirimler Apple’ın iPhone 6s modelinde yaşanan pil sorunun, iOS 10.2 sürümü ile birlikte diğer modellere taşındığını ortaya çıkardı.

iOS 10.2 pil sorunu ile gündemde!

iPhone 6s kullanıcılarından yaşanan ani kapanmalar ve hızlı pil tüketiminden dolayı gelen şikayetlerde ciddi bir artış yaşanmaya başlanınca harekete geçen Apple, geçtiğimiz ay batarya değişim programını başlattı.

iPhone’larını geçtiğimiz hafta yayınlanan iOS 10.2 sürümüne güncelleyen kullanıcılardan, iPhone 6s’te yaşanan sorunlara benzer şikayetler gelmeye başladı.

Pil yüzdesinde ani düşüşler yaşanıyor!

Forbes tarafından yayınlanan raporda, iOS 10.2 sürümünü kullanan iPhone kullanıcılarının son günlerde yaşadıkları pil problemi hakkında Forumlarda konu açmaya başladıkları belirtiliyor.

Kullanıcıların büyük bir bölümü Pokemon GO gibi Oyunları oynarken, pil yüzdesinde ani düşüşler yaşandığını belirtiyorlar. Örnek vermek gerekirse, pil yüzdesinin doğrudan yüzde 95’ten yüzde 90’a düşmesi gibi.

Ancak, iPhone 6s’ten farklı bir şekilde yazılımsal olan bu sorunun iOS 10.2.1 ile düzelmesi bekleniyor.

Zira, beta sürümünü kullananlar artık pil yüzdelerinin yüzde 30’lara geldiğinde telefonun aniden kapanmadığını belirtiyorlar.

Apple cephesinden ise konu hakkında herhangi bir resmi açıklama gelmedi. Eğer bu sorun sizi oldukça rahatsız ediyorsa, verilerinizi yedekledikten sonra iTunes üzerinden temiz kurulum yapmanızı tavsiye ederiz.

 

Kaynak adres : https://www.shiftdelete.net/ios-102-pil-sorunu-ile-gundemde-77963

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kamera sistemleri güvenlik kamerası