SonTakip

LinkedIn’e Clubhouse benzeri yeni özellik geliyor

An itibarıyla 800 milyondan fazla kişinin kariyerlerini geliştirmek için profesyonel profillerini listelediği LinkedIn, yeni dönemde …

LinkedIn’e Clubhouse benzeri yeni özellik geliyor

An itibarıyla 800 milyondan fazla kişinin kariyerlerini geliştirmek için profesyonel profillerini listelediği LinkedIn, yeni dönemde kullanıcıların platformda daha fazla zaman geçirmelerini sağlayacak özellikler eklemeyi planlıyor. Ünlü şirket, etkileşimin artması ve canlı tepkilerin listeleneceği ve Clubhouse’u andıran yeni bir etkinlik platformunu tanıttı.

LinkedIn, görüntülü sohbetlerin de önünü açacak

LinkedIn tarafından bu ay içerisinde beta sürümü kullanıcıların beğenisine sunulacak olan yeni özellikle birlikte, kullanıcıların tıpkı Clubhouse ve Twitter Space’de olduğu gibi sesli toplantılar yapılmasının önü açılmış olacak. Ünlü platform tarafından yapılan açıklamaya göre eğer süreç olumlu devam ederse, ilkbahar aylarında aynı uygulamanın bir de videolu görüşme yapılabilen versiyonu yayınlanacak.

Özellikle karantina ve pandemi şartlarında sanal etkinliklerin ve toplantıların geçtiğimiz yıllara göre çok daha fazla ilgi çekmesi, sosyal medya platformlarının da farklı projelere yönelmesine sebep oldu.

Twitter Space hamlesiyle kullanıcı sayısını katlayan Twitter’ın başarısının kendileri için önemli bir kıstas olduğunu belirten LinkedIn Ürün Müdür Jake Poses, platformun hedefinin kontrolü organizatörlerin kendisine vermek olduğunu ve sanal ortamda yapılan masa toplantıların ve sohbetlerin önünü açmak istediklerini belirtti. LinkedIn’in önümüzdeki süreçte profesyonellerle olan etkileşimi daha üst seviyeye çıkaracağının da altı çizildi.

Bilindiği üzere LinkedIn, son birkaç aydır daha geniş ve aktif bir kullanıcı kitlesi oluşturmak için efektif bir biçimde çalışıyor. Son olarak geçtiğimiz sonbahar aylarında 25 milyon dolarlık bir fon oluşturan ve tolamda 1.5 milyon içerik oluşturucusuna sahip olan platform, bu sayıyı geliştirmek için diğer platformların popüler özelliklerini siteye entegre etmeye devam edecek.

Son olarak geçtiğimiz yılın Mart ayında bu özellik üzerinde çalışıldığını belirten sosyal medya ve profesyonel iş platformu, böylece Clubhouse benzeri sesli sohbet sistemine ilk adımını atmış oldu.

Kaynak: Shiftdelete

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 0 Ortalama: 0]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

kamera sistemleri güvenlik kamerası