SonTakip

Kripto para desteği de bulunan Twitter Tips herkese açılıyor!

Popüler sosyal medya ağı Twitter, bağış sistemini herkesin kullanımına sunuyor. Açıklamalara göre, aralarında seçim yapabileceğiniz çok fazla …

Kripto para desteği de bulunan Twitter Tips herkese açılıyor!

Popüler sosyal medya ağı Twitter, bağış sistemini herkesin kullanımına sunuyor. Açıklamalara göre, aralarında seçim yapabileceğiniz çok fazla ödeme seçeneği bulunan sistemde kripto paralar da yer alacak!

Twitter’dan para kazanmak, Tips özelliği sayesinde bundan sonra tüm kullanıcılar için mümkün ve oldukça pratik hale gelecek. Bu sayede kullanıcıların, severek takip ettiği hesapları maddi olarak da destekleme şansı olacak. Öte yandan bu özellik; küçük işletmelere katkı sağlamak veya sosyal sorumluluk kampanyalarına dahil olmak amacıyla da kullanılabilecek.

Twitter Tips nasıl çalışıyor?

Çok yakında tüm kullanıcılar, profil sayfalarındaki Takip Et düğmesinin yanında bir para ikonu görecek. Bu ikon, hesabın ödemeye açık olduğu anlamı taşıyacak. Simgeye dokunulduğunda ise hesabın etkinleştirdiği ödeme hizmetleri veya platformlarının bir listesi ile karşılaşacaksınız. Tercih ettiğiniz platform üzerinden bağışınızı gerçekleştirebileceksiniz.

Şu anda Twitter Tips için destek veren platformlar şu şekilde biliniyor:

  • Bandcamp
  • Cash App
  • Chipper
  • Patreon
  • Razorpay
  • Wealthsimple Cash
  • Venmo
  • GoFundMe
  • PicPay

Twitter’da Bitcoin bağışı dönemi!

Tips’in etkinleştirdiği hizmetlere ek olarak, artık Bitcoin Lightning Network üzerinden oluşturulmuş ve insanların Bitcoin gönderip almasına izin veren bir ödeme uygulaması olan Strike da bahşişler için tercih edilebilecek. Strike aracılığıyla dünya genelinde anında ve ücretsiz ödeme yapabilecek; sevdiğiniz içerik üreticilerine BTC hediye edebileceksiniz.

Uygun pazarlardaki kişilerin Lightning Network üzerinden Bitcoin bahşişleri almak için bir Strike hesabına kaydolmaları ve Strike kullanıcı adlarını eklemeleri gerekecek. Birinin Strike hesabına bahşiş göndermek için herhangi bir Bitcoin Lightning cüzdanını kullanabilirsiniz.

Profilinizde Tips özelliğini aktif hale getirdiğinizde, artık Bitcoin adreslerinizi de ekleyebileceksiniz. İnsanlar adresinizi kopyalayabilir; sonrasında size doğrudan bir ödeme göndermek için seçtikleri bir Bitcoin cüzdanına yapıştırabilir.

Twitter, Tips’i ilk olarak iOS‘taki kullanıcılara ve ardından da önümüzdeki haftalarda Android‘deki tüm kullanıcılara sunacak. Bahşişleri etkinleştirmek veya birine bahşiş göndermek için 18 yaşından büyük olmanız gerekecek. Aynı zamanda Twitter’ın bu konuda hazırladığı güvenlik politikasını da kabul etmeniz istenecek.

Kaynak: Shiftdelete

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 1 Ortalama: 5]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

kamera sistemleri güvenlik kamerası