Konsol devri bitiyor mu? Sony’den PC için kritik hamle

Son zamanlarda bilgisayar tarafındaki işini büyüten ve PlayStation oyunlarını Windows oyuncularına sunan Sony, PC için sandığınızdan daha büyük …

Konsol devri bitiyor mu? Sony’den PC için kritik hamle

Son zamanlarda bilgisayar tarafındaki işini büyüten ve PlayStation oyunlarını Windows oyuncularına sunan Sony, PC için sandığınızdan daha büyük planlara sahip olabilir. Son iş ilanlarına göre Sony, PlayStation Global için kıdemli PC planlama ve stratejisi direktörü arıyor.

2021 yılında bilgisayar için PlayStation PC isimli yan firmayı kuran Sony; Death Stranding, Horizon Zero Dawn ve God of War gibi büyük yapımlarını Windows’a getirdi. Görünüşe göre devam eden bu proje başarılı olmuş durumda ve PlayStation Global tarafına ağırlık veriliyor.

Sony, PlayStation PC için yeni iş ilanı açtı

Sony’nin PlayStation Global için paylaştığı yeni iş ilanı, kıdemli PC planlama ve stratejisi direktörü aradığını gösterdi. Japon şirketin ilanına göre aday çalışan, küresel kanal satışlarındaki strateji ve ticari faaliyetlerden sorumlu olacak. Bu, Sony’nin PC oyunlarını daha fazla kullanıcıya getirme planlarının bir parçası olabilir.

Sony’nin ilanına göre kıdemli direktör, ticari büyüme için gelecekteki sektörleri ve ortaklıkları belirlemeli. Ayrıca üzerinde anlaşmaya varılan küresel kanal satış kritik ölçütlerinin sunulmasını desteklemeli. Pozisyonun sorumlulukları arasında ise Epic Games ve Steam gibi platformlar için satış operasyonlarını yürütme yer alıyor.

Sony’nin diğer oyun kanallarını yakından takip etmesi bazı soruları da beraberinde getirdi. Sony’nin bilgisayar tarafındaki büyüme hamlesi, birçok oyuncunun Ghost of Tsushima ve Bloodborne dahil olmak üzere özel oyunların yakın gelecekte PC’ye gelebileceğini düşünmesine yol açtı.

Sony, adayın bu operasyon büyüdükçe ve genişledikçe değişen ihtiyaçlarına göre esnek ve gelişen rollere ve sorumluluklara açık olması gerektiğini belirtiyor. İlan, PlayStation’ın önümüzdeki yıllarda PC pazarına daha fazla önem vereceğinin de bir göstergesi.

Sony’nin son yatırımcı raporu, PC oyunlarının özellikle Rusya ve Hindistan gibi ülkelerde popüler olarak tercih edildiğini ortaya koydu. Sony’nin yeni müşterileri PS5’e yönlendirmek için oyunları PC’ye taşıdığı teorisi de böylece çürütüldü.

Kaynak: Shiftdelete

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kamera sistemleri güvenlik kamerası