SonTakip

İstanbul’da bir deprem daha! İlk tepkiler

İstanbul bugün Marmaraereğlisi açıklarında saat 16.38’de meydana gelen 4.2 şiddetinde deprem ile sarsıldı. Sarsıntı sonrası sosyal medyada deprem …

İstanbul’da bir deprem daha! İlk tepkiler

İstanbul bugün Marmaraereğlisi açıklarında saat 16.38’de meydana gelen 4.2 şiddetinde deprem ile sarsıldı. Sarsıntı sonrası sosyal medyada deprem trend topic haline geldi.. İstanbul’un belirli yerlerinde meydana gelen bu deprem sonrası, akşam saatlerinde Marmara açıklarında 3.7 büyüklüğünde bir deprem daha meydana geldi.

İstanbul’da meydana gelen deprem sosyal medyada gündem oldu

Gündüz meydana gelen deprem sonrası, saat 21.06 saatlerinde meydana gelen depremle birlikte twitter Türkiye gündeminde deprem ilk sıralara oturdu. Deprem yine Marmaraereğlisi’nin 22.73 km açıklarında Marmara Denizi’nde meydana geldi. Depremein derinliği ise 17.77 km olarak açıklandı. AFAD depremin büyüklüğünü 3,6 olarak açıkladı.

Kandilli Rasathanesi ise depremin gerçekleştiği konumu Silivri açıkları olarak belirledi. Depremin gerçekleştiği derinlik ise Kandilli verilerine göre 14.4 km olarak gerçekleşti. Kandilli Rasathanesi verilerine göre deprem büyüklüğü ise 3.7 olarak açıklandı.

Kandilli’nin açıkladığı deprem bilgileri arasında dikkat çeken bir diğer gelişme ise Ege denizinde gerçekleşen depremler. Girit adası açıklarında da yarım saat arayla 4.0 şiddetinde ve 3.0 şiddetinde iki deprem meydana geldi. Tekirdağ Marmaraereğlisi açıklarında gerçekleşen deprem, İstanbul içinde de hissedildi.  Sosyal medyada paylaşılan bir çok tweete bakılırsa, İstanbul halkı deprem gerçeğini yeniden hatırlamış oldu.

İşte son gerçekleşen deprem sonrası paylaşılan tweetler:

Kaynak: Shiftdelete

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 0 Ortalama: 0]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

kamera sistemleri güvenlik kamerası