Twitter’dan blockchain hamlesi! İlk işe alım gerçekleşti

Dün blockchain alanında iş ilanı oluşturan Twitter, kripto para ve NFT konusunda oldukça kararlı. Blockchain teknolojisi geliştirme konusunda …

Twitter’dan blockchain hamlesi! İlk işe alım gerçekleşti

Dün blockchain alanında iş ilanı oluşturan Twitter, kripto para ve NFT konusunda oldukça kararlı. Blockchain teknolojisi geliştirme konusunda uzun bir geçmişe sahip yazılım mühendisi olan Tess Rinearson, Twitter’da ekip lideri olacağını doğruladı.

İlk olarak kripto para desteği olan Tips özelliği ile karşımıza çıkan şirket, NFT pazarına gireceğini de duyurdu. Eylül ayında yapılan açıklama ile kullanıcılar, Twitter üzerinden NFT sergileyebilecek.

Twitter, blockchain ve NFT için çalışmalarını hızlandırdı

Resmi Twitter hesabından açıklama yapan Tess Rinearson, “Kripto para, blockchain ve diğer merkezi olmayan teknolojilere odaklanan yeni bir ekibi yönetmek için Twitter’a katıldığımı paylaşmaktan heyecan duyuyorum. İlk olarak, sanal ürünleri ve para birimlerini yönetmek, çalışmalarını ve topluluklarını desteklemek için merkezi olmayan uygulamaları kullanma konusunda içerik oluşturucular arasında artan ilgiyi nasıl destekleyebileceğimizi keşfedeceğiz.” ifadelerini kullandı.


Twitter, blockchain teknolojisi geliştirerek kullanıcılarına daha kaliteli hizmet sunmayı planlıyor.

Bu hamle, Twitter’ın blockchain teknolojisine olan bağlılığını gösteren bir adım olarak görülüyor. NFT entegrasyonu ve Bitcoin’in Tips ödemelerini kolaylaştırmaya yardımcı olması gibi konularda çalışma yürüten şirket, kullanıcı odaklı olduklarını belirtiyor.

BlueSky adlı merkezi olmayan bir sosyal medya protokolü geliştirmeye başlayan firma, merkeziyetsiz teknolojilerin bilişim sektöründe geleceği temsil ettiğinin altını çizdi.

Bir şirket sözcüsü e-posta yoluyla The Verge ekibine ulaşarak, “Blockchain ve kripto, içerik üreticilerden para kazanma ve yeni kendini ifade etme biçimleri de dahil olmak üzere büyük ürün gamımızın çoğuyla uyumlu yeni fırsatların kilidini açıyor. Twitter’ın bu teknolojiyi ciddi bir şekilde keşfetme zamanı geldi. Ayrıca Interchain, Tendermint, Interstellar ve Chain’de mühendislik ekiplerini yöneten Tess, bu yükü yönetme deneyimine sahip.” dedi.

Rinearson, Twitter’da blockchain hakkında havada kalan çok şey olduğunu kabul etti. Konu hakkında açıklama yapan Rinearson, “İleriye dönük olarak, blockchain topluluklarından gelen fikirlerin kimlik, topluluk, mülkiyet gibi konularda en iyisini ortaya koyacağız. Mümkün oldukça yeni teknolojilerin sınırlarını zorlamamıza nasıl yardımcı olabileceğini keşfedeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Shiftdelete

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kamera sistemleri güvenlik kamerası