iPhone sahipleri dikkat! Bu güncelleme telefonu kitliyor

iOS 17.4 Beta 1 güncellemesi geçtiğimiz günlerde dağıtıma çıktı. Ancak yeni paketin iPhone’ları kitlediği söyleniyor.

iPhone sahipleri dikkat! Bu güncelleme telefonu kitliyor

Apple geçtiğimiz günlerde iOS 17.4 Beta 1 güncellemesini dağıtıma çıkardı. Birkaç önemli yenilik ve hata düzeltmesi içeren güncellemenin ilginç bir soruna yol açtığı ortaya çıktı. Güncellemeyi kurduktan sonra bazı iPhone modellerinin kitlendiği ifade ediliyor.

iOS 17.4 Beta 1 güncellemesi dokunmatiği bozdu

Geçtiğimiz hafta sunulan iOS 17.4 Beta 1 paketiyle birlikte önemli yenilikler kullanıcılara açıldı. Bunların başında kronometrelerin Canlı Etkinlik olarak takip edilebilmesi bulunuyor. Kullanıcılar, kronometreyi Dinamik Ada’da gösterilmesi için etkinleştirilebilecek. Ayrıca güncellemeyle 118 adet yeni emoji paylaşıldı.

Ancak Sihirli Elma Editörü Taha Karaca, güncellemeyi kurduktan sonra ilginç bir hata aldı. iPhone’un kilitlendiğini ve dokunmatiğin çalışmadığını belirtti. Ayrıca cihazın kablo ile şarj almadığını, kablosuz MagSafe’i kullanmak zorunda kaldığını paylaştı.

Uzun uğraşlar sonucunda ise iPhone’daki problem çözülemedi. Bu yüzden cihazı bilgisayara bağlayıp sıfırlamak zorunda kalındı ve iOS 17.3 sürümü ile yeni kurulum gerçekleştirildi. Apple ise bu hataya ilişkin bir bilgi paylaşmış değil.

Beta paketinde bu tarz sorunların yaşanmasını normal karşılamak gerekiyor. Apple, kararlı sürümü paylaşmadan önce yeni özelliklerini beta güncellemelerinde test ediyor. Beta 2 kapsamında dokunmatik hatasının giderilmesini bekliyoruz.

iOS 17.4 paketi aslında Apple için oldukça önemli. Avrupa Birliği, Digital Markets Act (Dijital Piyasalar Kanunu, DMA) kapsamında iOS kullanıcılarına App Store dışından uygulama yükleyebilme imkanı sunmasını zorunlu hale getirdi. Sideloading desteği ise iOS 17.4 kararlı sürümü ile açılacak.

Kaynak: Shiftdelete

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kamera sistemleri güvenlik kamerası