iPhone 7 ve Galaxy S8 su direnci testi

Samsung’un yeni amiral gemisi Galaxy S8 ile ilgili testler devam ediyor. Düşürme ve hız testinden sonra şimdi de suya dayanıklılık testinde Galaxy S8 ve iPhone 7 karşı karşıya geliyor.

iPhone 7 ve Galaxy S8 su direnci testi

Samsung Galaxy S8 sahip olduğu IP68 sertifikası sayesinde 1.5 metrelik suda 30 dakika kalabiliyor. IP67 sertifikalı iPhone 7 ise 1 metrelik suda 30 dakika kalabiliyor. İki cihazın hem su altı kullanım performanslarını hem de suya karşı dayanıklılıklarını ölçmek için iki farklı test uygulandı.

Galaxy S8 ve iPhone 7 suya dayanıklılık testi

EverythingApplePro adlı YouTube kanalı, daha önce Galaxy S8 serisi ile iPhone 7 serisi arasında düşürme ve hız testleri yapmıştı. Şimdi de Galaxy S8 ile iPhone 7‘yi su testinde karşı karşıya getiriyor.

İlk testte su dolu bir kapta her iki cihazın su altı performansları ölçülüyor. Sudan çıkarıldıktan sonra iki cihaz da herhangi bir performans kaybı yok. Bir sonraki testte ise Galaxy S8 ve iPhone 7, 1 metreden daha fazla derinliğe sahip suda 15 dakika bekletiliyor.

Testin sonunda iPhone 7’nin ana ekran tuşu hiç bir tepki vermiyor. İçine su alan iPhone’un kilidini ana ekran tuşu açmak mümkün olmuyor. Tuş kilidi açıldığında ana ekran tuşu dışındaki fonksiyonlarının çalıştığı görülüyor. Galaxy S8 ise sıkıntısız çalışmaya devam ediyor. Testlerin yapıldığı videoyu aşağıdaki bağlantıdan izleyebilirsiniz.

 

Kaynak adres : https://www.shiftdelete.net/iphone-7-ve-galaxy-s8-su-direnci-testi-80964

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kamera sistemleri güvenlik kamerası