iPhone 14 ve Watch Series 8 cep yakan zamla geliyor!

Apple, birkaç ay sonra düzenleyeceği lansmanla birlikte yılın son ürünlerini duyuracak. Eylül-Ekim’de yapılacak etkinlik kapsamında başlıca …

iPhone 14 ve Watch Series 8 cep yakan zamla geliyor!

Apple, birkaç ay sonra düzenleyeceği lansmanla birlikte yılın son ürünlerini duyuracak. Eylül-Ekim’de yapılacak etkinlik kapsamında başlıca iPhone 14 ve Watch 8 ailesinin duyurulması bekleniyor. Ancak son bilgiler, hem iPhone 14 hem de Watch Series 8’in gözle görülür zamlanacağını söylüyor.

iPhone 14 ve Watch Series 8 zamlı fiyatı ne kadar olacak?

Tüm dünyada etkisini gösteren enflasyon ve aynı zamanda tedarik sorunları ile yüksek üretim maliyetleri Apple’ın fiyat politikasında değişikliğe gitmesine yol açacak. Başta iPhone 14 olmak üzere Eylül-Ekim döneminde duyurulacak cihazların bir önceki nesle göre zamlanması bekleniyor.

Daha önce ortaya çıkan bir raporda, iPhone 14 ailesinin fiyatının 100 dolar artabileceğini ortaya koymuştu. iPhone 13 mini‘nin yenilenmeyeceğini ve serinin başlangıç cihazı iPhone 14 olacağını göz önünde bulundurursak, taban fiyatın 799 dolara yükseleceğini söylemek mümkün (iPhone 13 fiyatı 699 dolardı).

Bu yıl iPhone serisinde sırayla beklediğimiz modeller şu şekilde: 6.1 inçlik iPhone 14, 6.1 inçlik iPhone 14 Pro, 6.7 inçlik iPhone 14 Max ve 6.7 inç iPhone 14 Pro Max. iPhone 14’ün 799 dolardan başlayacağını tahmin ederek diğer modellerin de 100 dolarlık zamla geleceğini söylemek mümkün.

Teknoloji devinin ayrıca Watch Series 8’i de zamlı fiyattan sunması bekleniyor. Series 8 ve SE’nin muhtemelen aynı fiyatta olması beklense de, Watch 8 Pro isimli modelin cep yakacağı düşünülüyor. İddiaya göre Watch 8 Pro, 900-999 dolar fiyat etiketiyle gelebilir.

Birkaç ay sonra düzenlenecek lansman iPhone 14 ve Watch 8 ailesinin detaylarını göreceğiz, ancak döviz kurundan dolayı Türkiye’deki fiyatların artması zaten bekleniyordu. Bu iddialar ile birlikte ortalama etiketlerin de zamlanacağını göreceğiz.

Kaynak: Shiftdelete

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kamera sistemleri güvenlik kamerası