SonTakip

iPhone 12 Pro’nun yok artık dedirten Türkiye fiyatı

iPhone 12 ailesi tanıtılalı henüz bir hafta bile olmamışken, Türkiye fiyatı ile ilgili spekülasyonlar başladı. Tüm çevrelerce, ülkemizdeki döviz …

iPhone 12 Pro’nun yok artık dedirten Türkiye fiyatı

iPhone 12 ailesi tanıtılalı henüz bir hafta bile olmamışken, Türkiye fiyatı ile ilgili spekülasyonlar başladı. Tüm çevrelerce, ülkemizdeki döviz kurunun da etkisiyle yüksek fiyat biçtiği iPhone 12 Pro için bilinen bir teknoloji mağazası, neredeyse ikinci el araba fiyatına denk bir fiyata ön siparişe açtı.

iPhone 12 Pro’nun yok artık dedirten Türkiye fiyatı listelendi

Salı günü düzenlenen Apple Özel Etkinliği’nde tanıtılan yeni iPhone serileri arasında 6,1 inç ekran boyutuna sahip olan iPhone 12 Pro, Amerika’da 999 dolar fiyat ile satışa sunuluyor. Bu fiyat ülkemizde şu an için ek vergiler hariç 8.000 TL‘ye denk geliyor. Henüz Apple tarafından resmi Türkiye fiyatları açıklanmadı, ancak ülkemizde bilinen büyük bir teknoloji mağazası internet sitesinde cihazı kısa süreyle ön siparişe açtı.

Fiyat konusunda, yukarıda doların Türk Lirası karşılığının 8.000 TL olduğunu belirtmiştik, bu internet sitesi ise üzerine 15.600 TL daha ekleyerek iPhone 12 Pro Türkiye fiyatını 23.600 TL  olarak listeledi. Kısa sürede bu ön sipariş kapandı. Aradaki farkın ne olduğu, hangi tür vergilerin eklendiği bilinmiyor ancak, belirtilen fiyat oldukça abartılı karşılandı.

Resmi ön sipariş tarihine az bir süre kala Apple’ın tüm yeni telefon ve aksesuarları için fiyatlarını açıklaması bekleniyor.

Kaynak: Shiftdelete

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 0 Ortalama: 0]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

kamera sistemleri güvenlik kamerası