SonTakip

Apple’dan 120Hz desteği ile ilgili açıklama

Geçtiğimiz günlerde uygulama geliştiriciler, iPhone 13 Pro ve iPhone 13 Pro Max modellerinde üçüncü parti uygulamaların henüz 120Hz özelliğini …

Apple’dan 120Hz desteği ile ilgili açıklama

Geçtiğimiz günlerde uygulama geliştiriciler, iPhone 13 Pro ve iPhone 13 Pro Max modellerinde üçüncü parti uygulamaların henüz 120Hz özelliğini kullanamadığını açıkladı. Konu hakkında açıklama yapan Apple, 120Hz desteği ile ilgili döküman yayınladı.

Apple’ın iPhone 13 ailesindeki en büyük yeniliklerinden biri olan 120Hz ekran, sadece iPhone 13 Pro ve iPhone 13 Pro Max modellerinde bulunuyor.

Apple, geliştiriciler için 120Hz belgesi yayınladı

Geliştirdikleri uygulamalardaki animasyonların 60Hz ile çalıştığını fark eden geliştiriciler, sosyal medya üzerinden Apple’a tepki gösterdi.

Geliştiricilerin uygulamalara yeni bir plist eklemesi gerektiğini açıklayan Apple, geliştiriciler için iPhone 13 Pro için ProMotion ile ilgili yeni belgeler yayınladı.

Apple, yaptığı açıklamada, “iPhone 13 Pro veya iPhone 13 Pro Max modelleri için eksiksizlik yenileme hızına erişmek isteyen geliştiriciler ‘CADisableMinimumFrameDurationOnPhone’ anahtarını Info.plist dosyasına ekleyerek CADisplayLink ve CAAnimation özelliklerini sorunsuz bir şekilde kullanabilir.” ifadelerini kullandı.

iPad Pro modelinin bu yapılandırma dosyası olmadan da 120Hz desteğini sunduğunu belirten şirket, Core Animation kullanan bazı animasyonları etkileyen bir hata olduğunu ve iOS 15 için güncellemenin yolda olduğunu doğruladı.

Kaynak: Shiftdelete

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 0 Ortalama: 0]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

kamera sistemleri güvenlik kamerası