SonTakip

Clubhouse logosu değişti: Drue Kataoka kimdir?

Bu yılın ilk çeyreğinde yeni bir sosyal medya uygulaması ivme kazandı. Gerçek zamanlı sesli sohbet odaları kurmayı sağlayan Clubhouse, şu an App …

Clubhouse logosu değişti: Drue Kataoka kimdir?

Bu yılın ilk çeyreğinde yeni bir sosyal medya uygulaması ivme kazandı. Gerçek zamanlı sesli sohbet odaları kurmayı sağlayan Clubhouse, şu an App Store’da epey popüler.

Uygulamanın en ikonik özelliklerinden birisinin sabit bir logo kullanmaması olduğunu söyleyebiliriz. Clubhouse uygulama ikonu olarak kendi ikonunu tasarlamak yerine sanatçı yüzlerini kullanıyor. Bugün yapılan güncelleme ile uygulamanın ikonundaki yeni yüz Drue Kataoka oldu.

Yeni Clubhouse logosu Drue Kataoka kimdir?

Uygulama ikonlarında sanatçı resimleri kullanan Clubhouse bu ay yeni logosu olarak bir ses sanatçısı ve aktivist olan Drue Kataoka’yı seçti. Lavi sanatıyla tanınan Kataoka aslen Japonya kökenlidir. 5 yaşına kadar Japonya’da yaşayan Kataoka, daha sonra ailesiyle birlikte California’ya göç etti. Lise eğitimini Sacred Heart School‘da, üniversite eğitimini ise Stanford University‘de aldı.

Babası siyaset bilimcisi, annesi Stanford University’de iletişim bölümü öğretim görevlisi olan Drue Kataoka bu etkenler sayesinde kendi fikirleriyle birlikte büyüme imkanı buldu. Drue, yalnızca sanatıyla değil, politik yorumlarıyla da tanınıyor. Bu çalışmaları ona 2012 yılında Davos’taki Dünya Ekonomik Forumu zirvesinde Genç Küresel Lider unvanını kazandırdı.

Kataoka genç yaşlarında spora ve sanata ilgiliydi. Bu ilgisinin ilk eserleri lavi sanatıyla alakalı olsa da dans ve birçok spor dalıyla da ilişiğini kesmedi.

Yeni Clubhouse logosu olan Drue Kataoka, aktif olarak, sanatıyla ilgili portföyünü genişletmeye ve siyasi fikirleri ile ilgili yazılar yayımlamaya devam ediyor.

Clubhouse fikri dev şirketlerin masasında

Sosyal medya devlerinin diğer platformlardan özellik kopyalaması pek yabancı olduğumuz bir durum değil. Bunun son örneğini Reddit’in subredditler için aktif ettiği Talk özelliği ile görmüştük.

Clubhouse benzeri fikirlerini şu an geliştirmekte olan birçok şirket var. Fikir halinden çıkıp servis halini alan özelliklerden en çok kullananı olan klon şu an için Twitter Spaces. Twitter’ın özelliği geliştirip yayımlamakta erken davranması önemli bir koz oldu. Hatta Spaces yakın zamanda web için de kullanılabilir hale geldi.

Facebook’tan ve Discord’dan da Clubhouse benzerlerinin gelmesini bekliyoruz. Oldukça yeni bir girişim olan Clubhouse’ın dev şirketlerle mücadelesini ilerleyen günlerde göreceğiz.

Kaynak: Shiftdelete

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 1 Ortalama: 5]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri güvenlik kamerası