iOS 17’nin görülmeyen yüzü: iPhone’un gizli özelliklerini keşfedin!

Bu hafta tanıtılan ve bir sürü yenilikle gelen iOS 17, TipKit sayesinde uygulamalarda kullanıcılara gizli özellikleri gösterecek.

iOS 17’nin görülmeyen yüzü: iPhone’un gizli özelliklerini keşfedin!

Bildiğimiz üzere Apple, bu hafta WWDC’de iOS 17, iPadOS 17, macOS Sonoma, watchOS 10 ve tvOS 17 yazılımlarını tanıttı. Bu yeni tanıtılan yazılımlar kullanıcılara büyük yenilikler getiriyor. Bu yeniliklerden biri de konferansta tanıtılan TipKit oldu. TipKit, size uygulamalardaki gizli özellikleri fark ettirecek ve bazı ipuçları sağlayacak. Peki nasıl çalışacak?

iOS 17 ile gelen TipKit nasıl çalışacak?

Yeni gelen özellik sadece iOS 17 uygulamaları değil aynı zamanda iPadOS 17, macOS Sonoma, watchOS 10 ve tvOS 17 uygulamalarında da çalışacak ve yeni özellikleri ortaya çıkarmak, bir görevi gerçekleştirmenin daha hızlı bir yolunu göstermek gibi işlevleri olacak. Bu ipuçları uygulamalarda bir düğmede veya başka bir etkileşimli öğede görünecek ve çeşitli özellikler hakkında kullanıcılara bilgi sağlayacak.

Uygulamalar kendi ipuçlarını ve yararlı bilgilerini sunabileceğine rağmen Apple, tutarlı bir tasarıma sahip yerel bir çözüm getirmiş gibi görünüyor. Bazen internetten araştırmak zorunda kaldığınız gizli özellik ve ipuçlarını iOS 17’nin kendi arayüzünde bulabileceksiniz. Apple, geliştiriciler için TipKit hakkında daha fazla bilgi içeren bir WWDC oturumuna sahip, fakat bunun hakkında henüz daha fazla belge yok.

iOS 17 ve diğer yazılımların her zamanki gibi yine Eylül ayında herkese sunulması bekleniyor. Fakat şu an TipKit gibi özellikleri beta programında kendiniz de deneyebilirsiniz. Yine de söylemekte yarar var, şu an açılan betalar geliştiriciler için açılmış beta sürümleridir ve günlük kullanıcıların yüklemesi tavsiye edilmez.

iOS 17 Beta nasıl yüklenir?

iOS 17 Developer Beta sürümünü yüklemek için aşağıdaki adımları izleyin:

  • iOS 16.4 ve üzeri çalıştıran iPhone veya iPad’inizde Ayarlar uygulamasını açın.
  • Genel>Yazılım Güncelleme seçeneğine dokunun.
  • Otomatik Güncelleme kısmının altındaki Beta Güncellemeleri kısmına dokunun.
  • Geliştirici Beta‘yı seçin
  • Geri geldiğinizde yapılan taramada iOS 17 Developer Beta sürümü karşınıza çıkacak ve 6,04 GB’lık bir yükleme işleminden sonra kullanılabilir hale gelecek.

Kaynak: Shiftdelete

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kamera sistemleri güvenlik kamerası