iOS 16.6 için süreç hızlandırıldı: iOS 17 daha erken mi gelecek?

Gelen son bilgilere göre Apple iOS 16.6 sürecini hızlandırdı! iOS 17 daha erken gelebilir! İşte konuyla ilgili detaylar…

iOS 16.6 için süreç hızlandırıldı: iOS 17 daha erken mi gelecek?

Apple’ın merakla beklenen WWDC etkinliğine artık sayılı günler kaldı. Haziran ayında yapılacak olan etkinlikte bir diğer merak konusu olan iOS 17 sürümü de tanıtılacak. Tabii Apple iOS 17 ile uğraşırken bir yandan da iOS 16 çalışmalarına devam ediyor. Yeni gelen haberlerse bir hayli heyecanlandırıcı. İşte iOS 16.6 geliş tarihi ile ilgili detaylar…

iOS 16.6 çok yakın bir tarihte geliyor!

Bilindiği üzere iOS 16.5 için 4. beta sürümü 2 hafta önce yayınlandı. Bu beta programı ile birlikte iOS 16.5 tüm kullanıcılara sunulmuş oldu. Ve artık sıra iOS 16.6 sürümüne geldi. Gelen bilgilere göre Apple yeni güncelleme için süreci hızlandırmış durumda. WWDC etkinliğinden önce yeni güncellemeyi yayınlamayı düşünüyor.

Bu yeni 16.6 güncellemesinin aslında etkinlik sonrasında gelmesi bekleniyordu. Fakat sızan bilgiler Apple’ın süreci hızlandırdığını bildiriyor. Bu da iOS 17 sürümüne daha hızlı şekilde erişmemiz anlamına geliyor. Apple takviminde toplu bir öne çekme hazırlığı yapmış olabilir.

iOS 16.6 ile neler gelecek sorunuysa şimdilik kesin bir cevap yok. Güncellemenin 16.5 Beta güncellemeleri gibi küçük olması bekleniyor. Yani daha çok detaylara inen bir güncelleme olacak. Çıkış tarihi ve içeriği hakkında net bir açıklama veya sızıntı bilgi bulunmuyor. Fakat 16.6 güncellemesinin iOS 16 yazılım serisinin son güncellemesi olacağı belirtiliyor.

iOS 16.5 Beta güncellemeleri ile hangi özellikler geldi?

20F5059a kod numarasına sahip olan olan yeni iOS ve iPadOS 16.5 betaları, Apple’ın 25 Nisan’da 20F5050f numarası ile ile yayınladığı üçüncü güncellemeleri takip etti. Beta sürüm iOS 16.5’te Haberler uygulamasına Spor sekmesi eklendi ve Siri artık komut ile ekran kaydı alabiliyor.

Bunların yanında Apple Card tasarruf özelliği ve Apple Cüzdan uygulamalarında da yenilikler yapıldı. 16.5 Beta güncellemelerini hala yapmadıysanız hemen cihazınızı kullandığınız Apple hesabınızı beta test programına kaydedin. Daha sonrasında ayarlar uygulamasından “Yazılım Güncellemesi” sekmesine tıklayın. Çıkan menüden “Beta Güncellemeleri” sekmesine tıklayın ve iOS 16.5 Beta seçeneğini işaretleyin.

Kaynak: Shiftdelete

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kamera sistemleri güvenlik kamerası