SonTakip

iPhone SE 3 tanıtılacak mı? İşte ilk bilgiler

Dünyanın en büyük teknoloji şirketi olan Apple, altın çağını yaşıyor. Piyasa değeri neredeyse 2.5 trilyon dolar olan şirket, bu başarıyı …

iPhone SE 3 tanıtılacak mı? İşte ilk bilgiler

Dünyanın en büyük teknoloji şirketi olan Apple, altın çağını yaşıyor. Piyasa değeri neredeyse 2.5 trilyon dolar olan şirket, bu başarıyı özellikle iPhone modelleri ile sağlıyor. Özellikle üst seviye telefon satışlarında oldukça iddialı ve başarılı olan şirket, son dönemlerde her kullanıcı kitlesine hitap etmeyi hedefliyor.

Bu nedenle ilk olarak 2016 yılında iPhone SE modelini piyasaya süren ABD‘li teknoloji devi, modern teknolojileri eski tasarımlar ile buluşturarak uygun fiyatlı ve yüksek performanslı ürünler ortaya çıkarıyor. Son olarak geçen yıl sürpriz bir şekilde iPhone SE 2020 modelini tanıtan Apple, bir kez daha tüketicileri şaşırtmaya hazırlanıyor.

iPhone SE 3 ne zaman gelecek?

Kısa süre bazı açıklamalar yapan analist analist Ming-Chi Kuo, Apple’ın uygun fiyatlı iPhone SE serisini güncelleyeceğini iddia etmişti. Son ortaya çıkan bir rapor bu iddiaları destekledi. Digitimes Asia’nın sektördeki bazı kaynaklarına göre, Apple yeni SE modeli için Xintec ile görüşmeye başladı.

Xintec, dünyanın en büyük yar iletken çip üreticisi TSMC’nin bir yan kuruluşu. Şirket daha önce de benzer şekilde iPhone SE modelleri için Apple tedarikçisi olarak çalıştı. Ming-Chi Kuo‘nun analizleriyle örtüşen bir başka bilgi ise tarih. Rapora göre yeni telefon, 2022’nin ilk yarısında piyasaya çıkacak. Cihaz büyük olasılıkla tasarım olarak aynı kalacak.

Ancak şirketin son teknolojisinden faydalanarak tam anlamıyla bir amiral gemisi olacak. Apple‘ın iPhone SE 3 modelinde hem 5G hem de daha yeni bir işlemci kullanması bekleniyor. Aynı zamanda gelen raporlar, telefonun piyasadaki en ucuz SE modeli olacağını iddia ediyor. Bu da Apple‘ın fiyattan dolayı kaybettiği pek çok müşteriyi geri kazanacağı anlamına geliyor.

Kaynak: Shiftdelete

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 0 Ortalama: 0]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

kamera sistemleri güvenlik kamerası