SonTakip

iOS 11.3 bugün yayınlanıyor! İşte yenilikler!

Uzun beta süreçleri ve denemelerin ardından Apple, yeni iOS 11 versiyonu olacak iOS 11.3 için geri sayıma geçti. Birçok yeniliği de beraberinde getirecek sürümün özelliklerine hep beraber bakalım.

iOS 11.3 bugün yayınlanıyor! İşte yenilikler!

Uzun beta süreçleri ve denemelerin ardından Apple, yeni iOS 11 versiyonu olacak iOS 11.3 için geri sayıma geçti. Normalde 27 Mart‘ta çıkması beklenen ama son anda ertelene güncelleme, gün içerisinde desteklenen cihazlara dağıtılacak. Gelin, birçok yeniliği de beraberinde getirecek sürümün özelliklerine hep beraber göz atalım.

iOS 11.3 özellikleri

Gerçekleştirilen özel etkinliğin ardından iOS 11.3 için de müjdeli haber verilmişti. iOS Geliştirici Programı‘na dahil olanların hali hazırda kullanabildiği yeni işletim sistemi sürümü, hangi özellikleri getiriyor? İşte tüm özellikler!

Bir süre önce ortaya çıkan iPhone batarya skandalının ardından, Apple cihazlarına yeni bir ayar seçeneği getirmeye karar verdi. Artık mobil cihazınızda Ayarlar > Batarya menüsüne girdiğinizde, pilinizin aşınma oranını görebileceksiniz. Ayrıca cihazın pili iyi durumda değilse, bataryayı değiştirmeniz için uyarı alacaksınız. Bu özellik iPhone 6 ve üstü modellerde geçerli olacak. Kullanıcılar cihazlarından maksimum performansı alabilmek için güç yönetimi özelliğini istedikleri gibi aktif veya pasif hale getirebilecekler. Bu özellik Ayarlar > Batarya bölümünde ulaşılabilir olacak. Özellik iPhone 6, iPhone 6S, iPhone SE ve iPhone 7 modellerinde geçerli olacak. ARKit 1.5 geliştiricilere açılacak. ARKit sayesinde duvar, kapı ve diğer yüzeylere sanal objeler yerleştirilebilecek. Ayrıca harita editörü sayesinde yüzeylerin yapısı çok daha iyi bir şekilde okunabilecek. Yeni Sağlık Kayıtları özelliği Sağlık uygulaması içine eklenecek. Bu özellik hastaneler, klinikler ve Sağlık uygulamasının kendisinde bulunan kayıtları bir araya getirecek ve organize edecek. Servis şifre korumalı olacak. 4 yeni Animoji karakteri eklenecek. Bu karakterler; aslan, ayı, ejderha ve kafatası Müzik klipleri Apple Music’e eklenecek. Kullanıcılar bu klipleri izlerken hiçbir şekilde reklamlar tarafından rahatsız edilmeyecekler. Business Chat özelliği beta olacak eklenecek. Gelişmiş Mobil Konum özelliği sayesinde kullanıcının konumu kolaylıkla acil servislere gönderilebilecek. Elbette bulunduğunuz bölgenin özelliği desteklemesi gerekiyor. HomeKit yazılım yetkisi sayesinde, geliştiricilere HomeKit’e erişim hakkı sağlanacak.

iOS 11.3 hangi modellere gelecek?

iOS 11.3 sürümünü destekleyen Apple cihazları ise şu şekilde:

iPad Air iPad Air 2 iPad Pro iPad 9.7 iPad mini 2 iPad mini 3 iPad mini 4 iPod touch 6th iPhone 5s iPhone SE iPhone 6/6 Plus iPhone 6s/6s Plus iPhone 7/7 Plus iPhone 8/8 Plus iPhone X

 

Kaynak adres : https://shiftdelete.net/ios-11-3-ozellikleri

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 0 Ortalama: 0]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

kamera sistemleri güvenlik kamerası