SonTakip

iOS 10.2.1’den iOS 10.2’ye nasıl dönülür?

iOS 10.2.1, geçtiğimiz Pazartesi günü yayınlandı. Bu güncellemeyi yükleyip memnun olmayanlar ve cihazına jailbreak yapmayı düşünenler için iOS 10.2’ye dönüş rehberi hazırladık.

iOS 10.2.1’den iOS 10.2’ye nasıl dönülür?

Birçok kullanıcı iOS’taki  hataların düzeleceğini umut ederek iOS 10.2.1’i yükledi. Yeni iOS sürümünden memnun olanlar olduğu gibi bu güncellemeyi yükleyip pişman olanlar da var.

Ayrıca bugün iOS 10.2 için jailbreak dün ( 64 bit cihazlar için ) yayınlandı. Bu sebeple cihazına jailbreak yapmak isteyenler mutlaka olacaktır.  Eğer siz de iOS 10.2.1’den iOS 10.2’ye dönmek isterseniz aşağıdaki rehberimizdeki adımları uygulayın.

Önemli not: Eğer iOS 10.2’de yedek almadıysanız bu işlemin sonunda cihazınızdaki herşeyin silineceğini unutmayın.

iOS 10.2.1’den iOS 10.2’ye dönüş rehberi 

1. Öncelikle iTunes yada iCloud aracılığıyla iOS cihazınızın yedeğini alın.Bu yedek tekrar iOS 10.2.1 yüklemek isterseniz lazım olacak.(iOS 10.2.1’de alınan yedeğin iOS 10.2’ye yüklenemeyeceğini unutmayın)

2. ipsw.me sitesinden cihazınıza uygun iOS 10.2 dosyasını indirin.

3. iOS cihazınızı bilgisayara bağlayın ve iTunes’i açın.

4. iOS cihazınızı DFU moda alın.

DFU Mod: iPhone 7 ve iPhone 7 Plus öncesi cihazlar için telefonun güç ve ana ekran tuşuna 10 saniye basılı tutun. Sonra güç tuşun bırakın. iTunes cihazınızı görecek ve kurtarma modunda bir iPhone/iPad olduğu uyarısı verecek. Eğer cihazınızın ekranında Apple logosu çıkarsa DFU moda anlamamışsınız demektir. İşlemi baştan yapın.

iPhone 7 ve iPhone 7 Plus DFU mod için aşağıdaki yazımıza bakabilirsiniz.

5. iTunes, kurtarılma modunda bir iPhone/iPad bulundu uyarısını verince bilgisayarın shift tuşuna basılı tutarak iPhone’a/iPad’e geri yükle yazan yere tıklayın. Açılan pencereden daha önce indirdiğiniz  iOS 10.2 dosyasını seçerek geri yükle diyin.

6. İşlem tamamlandıktan sonra iTunes sizden yedekten yükle ya da yeni bir iPhone oluştur seçeneklerinden birisini seçmenizi isteyecek. Eğer iOS 10.2 yedeğiniz varsa “yedekten geri yükle” diyip devam ediyoruz. Yedeğiniz yoksa “yeni bir iPhone oluştur” diyoruz.

 

Kaynak adres : http://www.shiftdelete.net/ios-1021-ios-102-dusurme-78899

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 0 Ortalama: 0]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

kamera sistemleri güvenlik kamerası