Apple Harita uygulaması yeni bir görünüme kavuşuyor!

Apple, iOS 17 ile birlikte tüm iPhone kullanıcılarına yeni bir Harita uygulaması deneyimi yaşatmayı hedefliyor.

Apple Harita uygulaması yeni bir görünüme kavuşuyor!

Apple, 5 Haziran tarihinde düzenleyeceği WWDC 2023 etkinliği ile birlikte yeni nesil işletim sistemlerini tanıtacak. Organizasyona kısa bir zaman kala Apple’ın iOS 17 başta olmak üzere yapacağı yenilikler de merakla bekleniyor. Tanıtım tarihi yaklaşırken uygulamalar hakkında da yeni bilgiler gelmeye başladı.

Apple Harita uygulaması yeni kilit ekranı görünümüne kavuşuyor

Son gelen bilgilere göre Apple, iOS 17 ile birlikte tüm iPhone modellerinde yeni bir Harita uygulaması deneyimi yaşatma hedefinde. Apple’ın yeni kilit ekranı düzeninde tarih ve saat ekranın üst kısmında yer alırken, navigasyon yönergeleri ise artık ekranın alt kısmında kendisini gösterecek.

Kilit ekranında navigasyon yönergelerini ekranın alt kısmına taşıyan Apple, bu bölümün altında ise okunmamış bildirimler, el feneri ve kamera uygulaması kısayollarına yer veriyor. En alt kısmın yukarı kaydırılmasıyla isee bildirim merkezi genişleyerek tüm bildirimler Harita uygulamasının önüne çıkacak.

Tüm bunların yanı sıra artık Harita uygulaması kilit ekranında müzik çalar widget’ı boyutlarına kadar küçültülebilecek. Harita uygulamasına tekrar dokunulduğunda ise uygulama eski boyutlarına dönebiliyor. Kilit ekranındaki navigasyon uygulamasının etkileşimli olması beklenmiyor.

Apple’ın kendi Harita uygulamasında kilit ekranında sunduğu bu özelliği üçüncü taraf uygulamalarında ise sunmayacak. O yüzden iOS 17 ile birlikte Google Haritalar ve diğer navigasyon uygulamalarının görünümünde önemli bir değişiklik beklemiyoruz.

Apple, iOS 17 ile birlikte kilit ekranı başta olmak üzere birçok yeniliğe imza atacak. Yenilenen işletim sisteminin detaylarına ise ancak WWDC 202 etkinliği ile ulaşabileceğiz. 

Kaynak: Shiftdelete

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kamera sistemleri güvenlik kamerası