iOS 17.4 ile gelecek yenilik ortaya çıktı

Apple’ın önümüzdeki aylarda yayınlaması beklenen iOS 17.4 ile Kronometre uygulaması için bir yenilik sunulacak.

iOS 17.4 ile gelecek yenilik ortaya çıktı

Apple, iPhone‘ların işletim sistemi iOS‘u geliştirmeye devam ediyor. Bu kapsamda şirket, geçtiğimiz haftalarda iOS 17.3 kararlı sürümünü kullanıma sundu. Akabinde iOS 17.4 Beta 1 güncellemesi yayınlandı. Yeni sürüm ile birlikte önemli yenilikler kullanıcılara sunulacak. Bunlar arasında kronometre ile ilgili bir özellik de mevcut. İşte detaylar…

iOS 17.4 ile kronometre yeniliği!

MacRumors tarafından ortaya çıkan bilgilere göre iOS 17.4 güncellemesi ile birlikte kullanıcılar, ayarladıkları kronometreyi Canlı Etkinlik olarak takip edebilecekler. Bu kapsamda kronometre, Dinamik Ada veya kilit ekranında gösterilmesi için etkinleştirilebilecek.

Aktarılan bilgilere göre Canlı Etkinlik üzerinde kronometre için duraklatma veya başlatma seçenekleri olacak. Bu pek çok kişinin “ne işime yarayacak?” diyeceği bir yenilik olsa da, Kronometre uygulamasını sıkça kullananlar için kullanışlı bir özellik.

Diğer yenilikler neler?

Avrupa Birliği, Digital Markets Act (Dijital Piyasalar Kanunu) (DMA) kapsamında Apple‘ın iOS kullanıcılarına App Store dışından uygulama yükleyebilme imkanı sunması için süre verdi. Bu yenilik, iOS 17.4 kararlı sürümü ile herkese sunulacak.

Öte taraftan iOS 17.4, kullanıcılar için 118 adet yeni emoji getirecek. Şu anda yalnızca geliştiricilerin erişebildiği bu emojiler, kararlı sürümün çıkmasıyla herkes tarafından kullanılabilecek. Koşma, yürüme, tekerli sandalye kullanan insan, anka kuşu, mantar ve yüz emojileri ile karşılaşacağız.

Kaynak: Shiftdelete

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kamera sistemleri güvenlik kamerası