Instagram eski kullanıcı adı nasıl bulunur?

Aylık 2 milyardan fazla aktif kullanıcıya sahip olmasıyla günümüzün en popüler sosyal medya platformu olan Instagram hayatımızın bir …

Instagram eski kullanıcı adı nasıl bulunur?

Aylık 2 milyardan fazla aktif kullanıcıya sahip olmasıyla günümüzün en popüler sosyal medya platformu olan Instagram hayatımızın bir parçası haline geldi. Söz konusu sosyal medya olunca kullanıcı adları büyük önem arz ediyor. Birçok sosyal medya platformu ile benzer şekilde Instagram’da kullanıcı adı değiştirme seçeneğine sahip. Peki, Instagram eski kullanıcı adı bulmaya izin veriyor mu? Evet!

Instagram eski kullanıcı adı bulma

Sosyal medya devi Instagram, eski kullanıcı adını hatırlamak isteyen ya da satın aldığı hesabın önceden hangi isimle platformda yer aldığını öğrenmek isteyen kişiler için böyle bir olanak sunuyor. Bu sayede Instagram üyeleri, hangi adın kullanıldığını ve ne zaman değiştiğiyle ilgili bilgiler buluyor.

Instagram hesabınıza uygulama üzerinden giriş yapın.
Profilinizin sol üst kısmında yer alan üç çizgiye tıklayarak Hareketlerin sekmesine tıklayın.

Hareketlerin bölümünde yer alan Hesap Geçmişi sekmesine tıklayın.

Instagram’da yer alan Hesap Geçmişi kısmından hesabınızı açtığınız günden bu yana kullandığımız isimlerin hepsini görebilirsiniz. Ek olarak buradan biyografi değişiklikleri ve hesabın gizlenmesiyle ilgili bilgilere de erişebilirsiniz.

Instagram ayrıca platformun gerçek olmasına yardımcı olmak için de yüksek profilli hesapların birtakım bilgilerini de diğer üyelerine gösteriyor. Bu bilgiler arasında yüksek profilli hesabın Instagram kullanıcı adında kaç kere değişiklik yapıldığı de yer alıyor.

Fakat daha önceki kullanıcı adlarının hangileri olduğu gizlilik ve güvenlik nedeniyle diğer takipçiler tarafından görünmüyor.

Bilgilerini görmek istediğiniz hesabı incelemek için şu adımları izleyebilirsiniz:

  1. Bilgilerini görmek istediğiniz hesabın profiline girin.
  2. Profilin sağ üst köşesinde yer alan üç noktaya tıklayın.
  3. Bu hesap hakkında sekmesine tıklayın.

Kaynak: Shiftdelete

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kamera sistemleri güvenlik kamerası