İhtiyacınız Olan Tüm Siri Komutları!

Yeni bir web sitesi, iOS kullanıcılarına cihazları üzerinden sesli asistan görevini sunan Siri’nin algılayabildiği tüm komutları belirledi. Siri’nin tüm komutları bu sitede.

İhtiyacınız Olan Tüm Siri Komutları!

iOS kullanıcılarının cihazları üzerinde sesli asistan deneyimini gerçekleştirebildikleri Siri, son yıllarda oldukça gelişmiş durumda.

Kullanıcıların tercihlerine göre bulunulan ortamın ışıklarını kapatma, herhangi bir işlem yapmadan sesli komutla telefona gelen mesajı açma gibi işlevleri yerine getiren Siri, daha birçok bilinmeyen komutu bulunduruyor.

Hey Siri adlı yeni bir web sitesi ise Siri‘nin sahip olduğu 500‘den fazla komutun yanı sıra bu özelliklerle birlikte var olan binden fazla varyasyonu listeler halinde kullanıcılara sunuyor.

Kullanıcıların iOS cihazlarında bütünleştirebilecekleri tüm Siri komutlarını listeleyen uygulama ayrıca, daha kolay bir site deneyimi için işlevleri kullanıcı ihtiyaçlarına göre kategorize etmiş durumda.

Apple, bu yıl içerisinde macOS ile birlikte gelecek Siri’nin daha önceki sürümlerine göre çok daha işlevsel bir uygulama deneyimi sunacağını belirtmişti.

Android kullanıcıları ise cihazlarında bütünleştirebilecekleri OK Google komutlarına buradan ulaşabilirler.

SRI International tarafından yazılan Siri, ilk olarak 4 Ekim 2011 tarihinde iOS cihazlarına sunulmuştu. Siri Türkçe‘nin de bulunduğu toplam 20 dil seçeneği ile kullanıcılara hizmet ediyor.

 

Kaynak adres : https://www.shiftdelete.net/ihtiyaciniz-olan-tum-siri-komutlari-74022

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kamera sistemleri güvenlik kamerası