SonTakip

GTA Online çok para kazandırdı!

GTA Online’dan elde edilen gelir yüzde 72 büyüdü. Sadece bu oyundan kazanılan para ise firmanın değerini katladı. Ayrıca bu değerin daha da büyümesi bekleniyor.

GTA Online çok para kazandırdı!

Rockstar Games‘in 17 Eylül 2013 senesinde piyasaya sürdüğü Grand Theft Auto V‘in Multiplayer modu olan Grand Theft Auto: Online, 1 Ekim 2013 tarihinde oyunculara açılmıştı.

Bu tarihten bu yana yeni nesil konsollar ve PC için de yayınlanan oyun, Rockstar Games‘e tarihinde en çok para kazandıran oyun ünvanını kaptı. Bu rekor, firma değerini son derece katladı.

Rockstar Games ve 2K Games‘i bünyesinde barındıran Take-Two Interactive, 30 Haziran 2017‘de sona eren ikinci çeyrek finansal raporlarını paylaştı.

GTA Online’dan elde edilen gelir %72 büyüdü! 

Bu rapora göre aradan 4 sene geçmesine rağmen, sadece Grand Theft Auto: Online‘dan kazanılan gelir, bir önceki yıla göre %72 büyüme gösterdi.

Take-Two Interactive ise bu büyümenin sebebinin tüketicilerin tekrarlayan mikro ödemeleri olduğunu belirtti. Yani Grand Theft Auto: Online içerisinde satışa sunulan Shark Cash Card.

Bu kartlar, 100.000 dolar ile 8.000.000 dolar arasındaki GTA Online para miktarını, gerçek para birimi olan 5 dolar ile 120 dolar arasında satışa sunuyor.

Tabi bir Shark Cash Card geliri, yeni bir oyun parasını da geçiyor. Zaten bu yüzden Grand Theft Auto 6‘nın da çıkış tarihi uzadı.

Grand Theft Auto: Online‘ı halen önemli kılan bir diğer etken ise oyuna sürekli gelen ücretsiz DLC’ler oluyor. Bu DLC’ler ile yeni binalar, araçlar, silahlar satın alırken, yepyeni görevlere de ev sahipliği yapıyorsunuz.

Bu yeni görevler ve DLC’ler için de baya büyük bir miktarda paranız olması gerekiyor. Bu parayı ya Shark Cash Card satın alarak erişebiliyorsunuz ya da baya zorlu görevlere uzun zaman ayırarak erişmeye çalışıyorsunuz.

 

Kaynak adres : http://www.shiftdelete.net/gta-online-cok-para-kazandirdi-84030

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 0 Ortalama: 0]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

kamera sistemleri güvenlik kamerası