Google’dan tüm Android telefonları değiştiren güncelleme!

Teknoloji devi Google, arama içi kullanıcı arayüzünü değiştiren bir güncelleme getiriyor. Güncellemeyle birlikte arama tasarımı değişecek.

Google’dan tüm Android telefonları değiştiren güncelleme!

Telefonlar ne kadar akıllı ve farklı özelliklere sahip olursa olsun temel işlevleri aramak oluyor. Google’ın Telefon uygulaması da dikkat çeken özelliklere sahip. Ancak özelliğin yanı sıra estetik görüntü de büyük bir öneme sahip. Bu nedenle Google, Telefon uygulamasının arama içi kullanıcı arayüzünü değiştiren bir güncelleme yayınlayacak.

Google, arama içi seçenekleri için yeni bir simge ekledi

Google’ın sunacağı yeni güncelleme, aramayı sonlandırmak için altta yer alan kırmızı simgeyle birlikte geliyor. Bunu dışında arayüzde profil resmi, ad ve telefon numarası da yukarıda yer alıyor. Bu kısma kadar eski arayüz ile aynı özellikleri koruduğunu görüyoruz.

En büyük değişiklik sessize alma, tuş takımı, ses çıkışı ve arama kaydı gibi arama içi seçeneklerin yerleştirilme kısmında oldu. Yeni güncellemeyle birlikte tüm bunlara varsayılan gibi duran alttaki ‘Daha Fazla’ anlamına gelen üç nokta simgesiyle ulaşmak mümkün.

Bu düğmeye dokunduğunuz zaman diğer tüm seçenekler karşınıza sıralanıyor. Ayrıca çağrı arayüzü ve arka planı da Google’ın yönergelerine uygun bir temaya sahip. Önceki arayüzde tüm arama içi yardımcı seçenekler ekranın ortasında yer alıyordu. Şimdi ise kullanımı daha kolay olacak şekilde tasarlandı.

Tüm bunların dışında yeni güncelleme, arama sırasında diğer uygulamaları kullandığınızda durum çubuğundaki arama süresi sayacıyla da farklılık gösteriyor. Bu yenilikler çok büyük farklılıklar olmasa da görsel olarak bir yükseltme olarak karşımıza çıkıyor.

Kaynak: Shiftdelete

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kamera sistemleri güvenlik kamerası