Google Fotoğraflar ücretli özellikler getiriyor!

Android cephesinin en sık kullanılan fotoğraf yedekleme servisi olan Google Fotoğraflar 1 milyardan fazla kullanıcıya sahip durumda. Bu kadar …

Google Fotoğraflar ücretli özellikler getiriyor!

Android cephesinin en sık kullanılan fotoğraf yedekleme servisi olan Google Fotoğraflar 1 milyardan fazla kullanıcıya sahip durumda. Bu kadar büyük bir kullanıcı kitlesine hitap etmesinin en önemli sebebi ücretsiz fotoğraf saklamaya izin vermesi oldu. Düzenleme seçenekleri, aile paylaşımı, ortak albüm gibi kullanışlı özelliklere sahip olan uygulama için ücretli özellikler konuşulmaya başlandı.

Google Fotoğraflar ücretli özellikler getiriyor

Google hesabınızı oluşturduğunuzda size verilen 15GB depolama alanı yeterli gelmeyebilir. Buna çözüm olarak Google One servisi aylık ücret karşılığında depolama alanınızı artırıyor. Bu servis tüm Google servislerindeki depolama yerinizi genişletmiş oluyor. Google Fotoğraflar’ın 5.18 numaralı güncellemesiyle ortaya çıktı ki bazı yeni düzenleme seçenekleri sadece Google One kullanıcılarına sunulacak.

Bir kullanıcının paylaştığı ekran görüntülerinden de belli olduğu üzere bazı düzenleme seçenekleri Google One kullanıcılarına özel olarak sunulmuş ve bununla ilgili reklamlar çıkıyor. Daha önce depolama alanının genişletilmesini sağlayan servis bu defa ekstra düzenleme seçenekleri de sunacak.

Kullanıcılar arasında başlayan tartışma sonucu bazıları bu yenilikleri satın almak yerine Adobe’nın servislerini almayı yeğleyeceğini ifade etti. Şu an bu özelliklerle ilgili bildirimleri uygulama içerisinde göremeyebilirsiniz. Muhtemelen yakın zamanda Google One reklamları karşımıza çıkacaktır.

Eğer telefonunuzda büyük bir fotoğraf birikintisi varsa ve düzenlemeleri Google Fotoğraflar üzerinden yapmayı seviyorsanız ücretli özellikler işinizi kolaylaştırabilir, bu noktada karar sizin.

Kaynak: Shiftdelete

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kamera sistemleri güvenlik kamerası