SonTakip

En iyi 10 yedekleme uygulaması!

Android işletim sistemi için çıkmış en iyi 10 yedekleme ( Backup & Restore ) uygulamasını sizler için listeledik. Bakalım listemizde hangi uygulamalar var.

  En iyi 10 yedekleme uygulaması!

  Birçok sebepten dolayı kimi durumlarda Android cihazımızı verilerimizi veya uygulamalarımızı koruyabilmek adına her ihtimale karşı yedeklememiz gerekebiliyor. İşte bu gibi durumlarda kullanılabilecek Android işletim sistemi için çıkmış en iyi 10 yedekleme (Backup & Restore) uygulamasını sizler için sıraladık.

  En iyi 10 yedekleme uygulaması

  Dilerseniz lafı daha fazla uzatmadan birbirinden gelişmiş ve işlevsel bu 10 yedekleme uygulamasını sırlamaya başlayım.

  App Backup Restore – Transfer

  Listemizdeki kullanması en kolay uygulamalardan biri olan App Backup Restore – Transfer, MicroSD karttan bulut depolamaya varıncaya kadar birçok farklı yedeklemeaktarma seçeneği sunuyor .

  Backup Your Mobile

  Backup Your Mobile, pek te fazla ayrıntılı özellik aramayan, basitlik ve sadeliği tercih eden kullanıcılara yönelik tasarlanmış bir yedekleme uygulaması.

  CM Backup

  Listemizdeki kalitesi ve işlevselliği kullanıcılar tarafından test edilip – onaylanmış yedekleme uygulamalarından biri olan CM Backup, emsallerinden farklı olarak uygulama yedeklemesi yapmayarak sadece rehber, arama kaydı, mesajlar, takvim bilgileri ve alarmlar gibi verileri yedekler.

  Easy Backup & Restore

  Adından da anlaşılabileceği üzere kullanıcıların fazla ayrıntıya girmeden kolay yedekleme ve geri yükleme yapabilmesini hedefleyen bu uygulama, her yönüyle cihaz yedekleme seçeneğine de sahip.

  Helium

  Bir diğer popüler yedekleme uygulamalarından biri olan Helium, tercihe bağlı olarak cihaz içeriğini bir depolama birimine veya aracılığıyla başka bir bilgisayar üzerine yedekleyebilir. Eğer ücretli bir üst sürümü satın alırsanız bulut tabanlı yedekleme seçeneğinden de yararlanabilirsiniz.

  List My Apps

  List My Apps, diğer yedekleme uygulamalarından farklı olarak yedekleme yapmak yerine, referans olabilmesi adına cihazda yüklü içeriklerin bir listesini oluşturur-saklar.

  MyBackup

  Nadir bir “Titanium Backup” alternatifi olan MyBackup, ücretsiz sürümünde sadece MicroSD karta yedekleme seçeneği sunuyor. Eğer ücretli sürümü satın alırsanız daha fazla yedekleme seçeneğinden yararlanabilirsiniz.

  Super Backup Pro

  Popüler yedekleme uygulamalarından biri olan Super Backup Pro, işlevsel ve pratik arayüzüyle veri yedeklemeyi hiç olmadığı kadar kolay bir hale getiriyor. Ayrıca uygulamanın bulut depolama seçeneği de olduğunu belirtmeden geçmeyelim.

  Titanium Backup

  Listemizdeki en az bahsedilmesi gereken uygulama Titanium Backup olsa gerek. Zira özellikle deneyimli Android kullanıcıları tarafından uzun zamandır bilenen ve kullanılan Titanium Backup, birçok farklı gelişmiş yedekleme ve geri yükleme seçeneğine sahip.

  Ultimate Backup

  Son olarak, birçok farklı yedekleme ve geri yükleme seçeneğiyle ( bulut depolama çözümü de buna dahil ) Ultimate Backup, sıkı bir Titanium Backup rakibi olmaya aday.

  NOT: Listemizde bulunan birçok yedekleme uygulamasının, Root yetkisi olamadan ( yani cihazınızda Administrator yetkilerine sahip olmanız gerekiyor ) gelişmiş birçok işlevi yerine getiremeyeceğini belirtmekte yarar var. Eğer bu konularda pek tecrübeli veya bilgili değilseniz, yedekleme işlemine başlamadan önce bir profesyonelden yardım almanızda fayda var.

   

  Kaynak adres : http://www.shiftdelete.net/android-icin-en-iyi-10-yedekleme-uygulamasi-81351

  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  %d blogcu bunu beğendi:
  kamera sistemleri güvenlik kamerası