SonTakip

Google fotoğraflar için üzücü haber!

Akıllı telefonlar için birçok fotoğraf ve galeri uygulaması mevcut. Onlardan birisi de oldukça popüler olan Google Fotoğraflar. Fotoğraflar …

Google fotoğraflar için üzücü haber!

Akıllı telefonlar için birçok fotoğraf ve galeri uygulaması mevcut. Onlardan birisi de oldukça popüler olan Google Fotoğraflar. Fotoğraflar uygulamasında, telefon üzerinde bulunan tüm fotoğraf ve videoları ücretsiz bir şekilde saklayabildiğiniz gibi bunları yedekleyebiliyorsunuz da. Şimdi ise, Google Fotoğraflar için verilen sınırsız depolama alanının sonuna geliniyor.

Daha farklı bir sisteme geçmeyi planlayan Google, artan talepleri karşılayabilmek istiyor.

Google Fotoğraflar sınırsız depolama alanını sonlandırıyor

1 Haziran 2021 tarihinden itibaren, Google’ın geliştirdiği Fotoğraflar uygulamasının verdiği ücretsiz ve sınırsız depolama alanı sona eriyor. Bu tarihten itibaren uygulamaya yüklenen tüm yeni fotoğraflar ve videolar, Google hesabı ile birlikte gelen 15 GB’lık ücretsiz depolama alanına dahil edilecek. Google hesabı, ücretsiz verilen depolama alanını Gmail ve Drive ile paylaşılıyordu. Bunların arasında Fotoğraflar uygulaması da dahil edilecek.

Yaklaşık 5 yıl önce kullanıma sunulan ve telefondaki fotoğrafları / videoları kısıtlama olmadan görüntülemenize olanak sağlayan Fotoğraflar uygulaması için talep oldukça yüksek. Google Fotoğraflar uygulamasında 4 trilyondan fazla fotoğraf saklanıyor ve kullanıcılar her hafta 28 milyar yeni fotoğraf ve video ekliyor. Artan talebe ayak uydurmak ve daha iyi hizmet verebilmek amacıyla, Google Fotoğraflar ile gelen sınırsız depolama alanı politikasında değişiklik yapılıyor.

1 Haziran 2021 tarihinden önce yüksek kalitede yüklenen fotoğrafların ve videoların, kullanıcılar için tahsil edilen 15 GB’lık alana dahil edilmeyeceği belirtildi. Bu tarihe kadar yüklenen tüm resimler ve videolar depolama sınırından muaf tutulacak.

Google, değişiklik yürürlüğe girdikten sonra kullanıcıların yüzde 80’inin verilen 15 GB’lık alanı ortalama 3 yıla kadar fotoğraf silmelerine gerek kalmadan kullanabileceklerini belirtti. Google ayrıca, Fotoğraflar uygulamasından elde edilen bilgileri reklam amacıyla kullanmayacağını da yeniden belirtti.

Kaynak: Shiftdelete

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 0 Ortalama: 0]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri güvenlik kamerası