SonTakip

Discord, Clubhouse benzeri sohbet özelliğini başlattı

Popüler mesajlaşma uygulaması Discord, Clubhouse alternatifi yeni özelliğini kullanıma açtı. Artık platformdaki kullanıcılar ‘Sahne Kanalı‘ adı …

Discord, Clubhouse benzeri sohbet özelliğini başlattı

Popüler mesajlaşma uygulaması Discord, Clubhouse alternatifi yeni özelliğini kullanıma açtı. Artık platformdaki kullanıcılar ‘Sahne Kanalı‘ adı verilen yeni pencere ile ses bazlı canlı etkinlikler düzenleyebiliyor.

Clubhouse’un kısa sürede artan popülaritesi birçok büyük mobil uygulamayı etkiledi. Facebook buna benzer bir çalışma sergileyerek Canlı Ses odalarını test etmeye başladı. Twitter ise Spaces özelliği için beta sürümünü geliştirmeye devam ediyor. Ayrıca LinkedIn, TikTok ve Telegram gibi platform da kendi sesli sohbet odalarını hazırlamaya başladılar bile. Fakat Discord hepsinden önce harekete geçti ve beklenen yeniliği yayınladı.

Discord, Sahne Kanalı özelliğiyle Clubhouse’a rakip oldu

Discord yeni ses temelli sohbet odalarını hayata geçirdi. Burada kullanıcıların röportaj, kitap kulüpleri ve hatta karaoke gibi eğlenceli aktiviteler yapabileceğini söylerken; kullanıcıların uğraştırıcı izinlere gerek kalmadan konuşmalara ev sahipliği yapabileceğini dile getirdi.

Sahne Kanalı adıyla yayınlanan yeni Discord özelliği birçok açıdan Clubhouse’a oldukça benziyor. Herkese açık konuşma odaları, mikrofonu kimin alacağını kontrol etmek için moderatörler tarafından yönetilecek. Ayrıca katılımcılar söz sahibi olmak için ellerini kaldırarak izin isteyecek.

Clubhouse ile pek çok benzerliğinin aksine Discord’un Sahne Kanalı özelliği mevcut tüm canlı etkinlikleri ana sayfada kullanıcılara göstermeyecek. Platformdaki keşif menüsünde yalnızca içinde bulunduğunuz grupların aktiviteleri öne çıkacak. Diğer büyük topluluklar ile ise daha nadir karşılaşacaksınız.

Discord platformu Sahne Kanalı özelliğini şu anda Microsoft Windows, macOS, Linux, iOS, Android ve web sürümünde kullanıma sundu. Bazı kullanıcılar yeni özelliğe erişmekte güçlük yaşadıklarını ifade etse de şirket, uygulama mağazasından güncelleme yaparak sohbet kanallarına ulaşılabileceğini söyledi.

Kaynak: Shiftdelete

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 1 Ortalama: 5]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri güvenlik kamerası