SonTakip

Xperia XA2 ve XA2 Ultra için Android Pie yayınlandı!

  Xperia XA2 ve XA2 Ultra için Android Pie yayınlandı!

  Amiral gemileri için Android Pie güncellemesini büyük oranda tamamlayan Sony orta seviye telefonları için güncellemeyi yayınlamaya başladı. Geçtiğimiz yıl Ocak ayında tanıtılan Xperia XA2 ve XA2 Ultra için Android Pie yayınlandı!

  İlk olarak Rusya, Belarus ve Kazakistan‘da yayınlanan güncellemeyi yükleyenler büyük bir şaşkınlık yaşadılar. Zira, güncellemenin kurulumunu gerçekleştirdikten sonra bazı cihazların kullanılamaz hale ( brick ) geldiği belirtiliyor.

  Sony’nin yeni amiral gemisinin adı Xperia 1 olabilir.

  Sony’nin yeni amiral gemisini, XZ adlandırmasından vazgeçerek Xperia 1 adıyla gelmesi bekleniyor. Sony yeni telefonuyla MWC’ye damga vurmak istiyor.

  Xperia XA2 Android Pie güncellemesini sorunlarla geldi! 

  946.7 MB boyutundaki 50.2.A.0.342 sürüm numarasına sahip olan günceleme Android Pie’ye ek olarak kullanıcı arayüzünde önemli değişikler içeriyor. Yeni bildirim ekranı, kamera uygulamasındaki değişiklikler bunlardan bazıları.

  Ancak, güncellemeyi yükleyen bazı kullanıcılar hiç bir sorun yaşamazken, bazı kullanıcılar ise dokunmatik ekranın çalışmaması gibi sorunlar nedeniyle cihazlarının kullanılamaz hale geldiğini forumlarda dile getiriyorlar.

  Bunun yanı sıra Sony Companion yazılımını kullanarak sorunu çözemediklerini belirtiyorlar. Sony’nin güncellemeyi geri çekmesi beklenirken, henüz bir adım atılmamış olması da kafaları karıştırmaya devam ediyor.

  Güncelleme henüz ülkemizde yayınlanmadığı için endişelenmeye gerek yok. Ancak, Xperia XA2 ve Xperia XA2 Ultra kullanıcılarının firmware dosyasını indirerek veya farklı yollar ile güncelleme yapmasını tavsiye etmiyoruz.

  https://shiftdelete.net/xperia-xa2-ve-xa2-ultra-icin-android-pie-yayinlandi

  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  %d blogcu bunu beğendi:
  kamera sistemleri güvenlik kamerası