Google düğmeye bastı! Android’teki en önemli sorun giderilecek

Android 14 ile birlikte API servislerini daha stabil hale getireceklerini açıklayan Google, Samsung ile işbirliği yaptıklarını duyurdu.

Google düğmeye bastı! Android’teki en önemli sorun giderilecek

Günümüzde birçok akıllı telefon üreticisi, pil ve oyun performansını artırmak için geliştirdikleri arayüzlerde Google servislerini geri plana atıyor. Android 14 ile birlikte API servislerini daha stabil hale getireceklerini açıklayan Google, Samsung ile işbirliği yaptıklarını duyurdu.

Google, Android 14 ile API servislerini daha kararlı hale getirecek

Google, I/O 2022 etkinliğinde Android’in arka plan uygulaması sorunlarını düzeltmek için çalışma yürüttüklerini duyurdu. Android 14 ile birlikte daha stabil deneyim sunmayı planlayan şirket, diğer akıllı telefon üreticileriyle de işbirliği yapacaklarını açıkladı.

Samsung, Google ile yaptıkları anlaşma sonucunda kullanım deneyiminde ciddi oranda artış gözlemlediklerinin altını çizdi. Yeni arayüz için çalışmalarını hızlandıran şirket, One UI 6’nın optimizasyon konusunda iddialı olduğunu belirtti.

Konu hakkında açıklama yapan Samsung yetkilileri, “Android platformunu güçlendirmek için Google ile yaptığımız iş birliği, Galaxy kullanıcıları için daha tutarlı ve güvenilir bir kullanıcı deneyimi yaratmasını umduğumuz birleşik bir politikayla sonuçlandı. One UI 6.0’dan bu yana, Android 14’ü destekleyen uygulamaların, Android’in yeni ön plan hizmeti API politikasına göre geliştirildikleri sürece amaçlandığı gibi çalışması garanti edilecektir.” ifadelerine yer verdi.

API altyapısında değişiklik yaptıklarını belirten Google, Android 14 uyumlu uygulamaların daha stabil çalışacağını müjdeledi. Android kullanıcıları, yeni sürüm ile birlikte bildirimlerin geç gelme sorunundan kurtulacak.

Kaynak: Shiftdelete

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kamera sistemleri güvenlik kamerası