SonTakip

Bir Google uygulamasının daha tasarımı değişiyor!

Google’ın ‘Material You’ olarak adlandırdığı yeni materyal tasarım anlayışı, yavaş yavaş Android‘in geneline yayılıyor. Android 12 ile başlayan …

Bir Google uygulamasının daha tasarımı değişiyor!

Google’ın ‘Material You’ olarak adlandırdığı yeni materyal tasarım anlayışı, yavaş yavaş Android‘in geneline yayılıyor. Android 12 ile başlayan bu akım, işletim sisteminin genelinde kendini belli etmişti. Şimdi ise Google uygulamalarının değişim geçirdiği bir süreçteyiz. Bu sürece dahil olan uygulamalar arasına, Pixel’in ‘Sesler’ uygulaması da dahil oldu.

Google, Sesler uygulamasının tasarımı değiştiriyor

Pixel cihazlarda bulunan Sesler uygulaması üzerinden bildirim seslerini ve zil seslerini tek uygulama içerisinden değiştirebiliyorsunuz. Bu uygulama, son derece nadir kullanılsa da Google işin kolayına kaçarak materyal tasarımını bu kez Sesler’e getirdi. Bu basit uygulamadaki köşelerden şıklara kadar her şey daha minimalist görünecek.

Uygulamanın yeni halinden ekran görüntüleri şu şekilde:

Uygulamadaki sayfa sayısı 5’i geçmiyor olsa da Google’ın önemsiz bir uygulamasını bile yeni tasarımına geçirmesi, ne kadar ciddi olduklarını gösteriyor. 2015 yılında materyal tasarım yaygınlaşınca bunu da hızlıca takip eden şirket Google olmuştu. Material You tasarımını ise Google başlatıyor, bu yeni anlayış pek fazla şeyi değiştirmese de fark edilir şeyleri değiştiriyor. İlerleyen aylarda diğer teknoloji şirketlerinin bu tasarımı ne kadar benimseyeceğini göreceğiz.

Kaynak: Shiftdelete

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 1 Ortalama: 5]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

kamera sistemleri güvenlik kamerası