God of War inceleme – PS4

God of War inceleme videosuyla karşınızdayız. Uzun yıllardır beklenen ve 2016’da duyurusu yapılan yeni God of War oyunu, tüm ihtişamı ve tüm heybetiyle bir kez daha karşımızda.

God of War inceleme – PS4

God of War inceleme videosuyla karşınızdayız. Uzun yıllardır beklenen ve 2016’da duyurusu yapılan yeni God of War oyunu, tüm ihtişamı ve tüm heybetiyle bir kez daha karşımızda. PlayStation 4 özel oyunu olarak geçen yapım, bakalım bizlere nasıl bir oyun tecrübesi sunuyor? Tüm detayları ile Kratos ve oğlu Atrius‘un macerası karşınızda!

God of War PS4 nasıl bir oyun? – God of War inceleme

PS2 ve PS3 dönemlerinde satış rekorları kıran God of War serisi, Spartalı bir komutan olan Kratos‘un hikayesini bizlere anlatıyordu. Ares tarafından ihanete uğrayan ve intikamının peşinde olan Kratos, bu dev intikam öyküsünde Pantheon‘un altını üstüne getiriyor ve dünyayı karmaşa ve yok oluşun eşiğindeyken terk ediyordu.

GoW 2018 inceleme videomuzu ise hemen aşağıdan izleyebilirsiniz. İyi seyirler!

Bu kez bilinmeyen bir süre sonunda Nors mitolojisi ile yeniden ortaya çıkıyor. Oğlu Atreus ile beraber ölen eşinin küllerini, en yüksek dağdan bırakmak için yolculuğuna başlıyor. İlk kez baba figürü olarak gördüğümüz Kratos, geçmişinin ağırlığını oyun boyunca omuzlarında hissediyor ve bunu da oğluna yansıtmaktan çekinmiyor.

Bir baba-oğlul ilişkisini tüm yönleriyle ele alan God of War, tüm iniş ve çıkışlarda bize harika bir öykü anlatmayı başarıyor. İkilinin karakter gelişimi net bir şekilde verilirken, asla kesilmeyen hikaye örgüsü de sizi ekrana kilitliyor. Bir yanda tek derdi babasına ulaşmak olan bir çocuk, diğer yandaysa kendi tabiatından nefret eden bir baba. Bu müthiş çatışma oyunun inandırıcılık seviyesini tepe noktasına çekiyor.

Oynanış ve Grafikler

Oynanış tarafındaysa eski yapımları şimdiden unutun deriz. Son yılların aksiyon/RPG trendi olan Dark Souls mekanikleri, Santa Monica’nın yeni oyununu da belli ölçüde etkiliyor. Leviathan Baltası ile oyuna başlayan Kratos, bu baltayı kullanarak hem savaşıyor, hem de karşısına çıkan bulmacaları çözüyor. Fırlatıp, geri çağırabildiği oldukça özel bir balta olan Leviathan Axe, geliştirilerek çok daha özek yetenekler kazanabiliyor.

God of War 2018 olarak da geçen yapım, tamamen yenilenmiş bir oyun olmayı başarıyor. Uzun süredir beklenilen yeni GoW, hem oynanış hem de hikayesi ile bizleri etkilemeyi başardı. Ama tüm bunların ötesinde ilk kez açık dünya yapısında bir God of War oyunu oynamış olduk. Yan görevler, hazine avları ve toplanabilir eşyalar derken oyun süreniz hayli uzuyor. İsterseniz de bunların hiçbirine aldırmadan sadece hikaye üzerinden gidebiliyorsunuz.

Grafiklerde ise parantez açmak gerekiyor. PS4 Pro üzerinde hem çözünürlük, hem de performans arasında seçim yapabiliyorsunuz. Performans ayarında oyun 1080p olarak yüksek kare/saniye ile oynarken, çözünürlük seçeneği ile 4K ile oyunu oynuyorsunuz ama kare/saniye 30’a düşüyor. Her iki seçeneğin avantajları olsa da, oyunun genel olarak PS4’ün en muazzam görünen oyunu olduğunu söyleyebiliriz.

 

God of War artıları ve eksileri

– İnanılmaz hikaye anlatımı

– Muhteşem grafikler

– Gerçekten yeni bir oyun olmayı başarıyor

– Kratos ve Atreus ilişkisi

– Çözünürlük modunda fps sorunları yaşanabiliyor

 

Kaynak adres : https://shiftdelete.net/god-of-war-inceleme-ps4

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kamera sistemleri güvenlik kamerası