Galaxy Note 8 pil sorunu doğrulandı

Galaxy Note 8 batarya sorunları doğrulandı. Şirket batarya sorunu yaşayan birçok cihazın değişimini yaparak kullanıcıların sorunlarını gidirmeye çalışıyor.

Galaxy Note 8 pil sorunu doğrulandı

Galaxy Note 8 için kısa süre önce batarya sorunu şikayetleri gelmeye başlamıştı. Bunun üzerine şirket konunun üzerinde durarak araştırma yaptı ve bugün itibariyle böyle bir sorunun olduğunu doğruladı. Sorun tam olarak cihazın pilinin tamamen bittikten ve kapandıktan sonra şarj almamasıydı. Birçok kullanıcı bu sorun ile şirkete şikayetler göndermeye başlayınca firma, bazı cihaz sahiplerinin bu sorunu yaşadığını ve bu cihazların garanti kapsamında değiştirdiklerini açıklamış durumda.

Galaxy Note 8 batarya sorunu dünya genelinde henüz yaygın değil!

Şirket pil sorunun dünya genelinde yayılmadığını da açıklamalarına ekliyor. Ayrıca pil sorununun daha çok Amerika’daki Snapdragon 835 işlemcili modellerde görüldüğü tespit edildi. Ülkemizdeki kullanıcıların böyle bir sorun yaşamadıkları durumun çoğunlukla Amerika pazarında yaşandığını biliyoruz.

Bununla birlikte Samsung, konu ile ilgili çalışmalarını sürdürdüğünü ve gerekli işlemlerin yapıldığını ifade etti. Aynı zamanda Samsung, bu pil sorununun hangi şekilde meydana geldiğini bilmiyor ancak genel bağlamda bir yazılım sorunu olarak görüyor ve gelecek güncellemeler ile sorunun çözüleceğini belirtiliyor.

 

Kaynak adres : https://shiftdelete.net/galaxy-note-8-pil-sorunu-dogrulandi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kamera sistemleri güvenlik kamerası