SonTakip

iPhone 12 Pro Max maliyeti ortaya çıktı!

Apple, yeni iPhone ailesini kısa süre önce tanıtmıştı ve Türkiye’de de iPhone 12 ve iPhone 12 Pro modelleri ön siparişe çıktı. Telefonların …

iPhone 12 Pro Max maliyeti ortaya çıktı!

Apple, yeni iPhone ailesini kısa süre önce tanıtmıştı ve Türkiye’de de iPhone 12 ve iPhone 12 Pro modelleri ön siparişe çıktı. Telefonların getirdiği yeniliklerin yanı sıra yeni iPhone modellerinin fiyatı da konuşuluyordu. Başlangıç versiyonu 1.099 dolar fiyat etiketine sahip iPhone 12 Pro Max maliyeti belli oldu.

iPhone 12 Pro Max için kullanılan bileşenler iPhone 11 Pro Max’e göre daha ucuz

Kısa süre önce tanıtılan iPhone 12 Pro Max; 1.099 dolar fiyat ile duyurulmuştu, ülkemizdeki fiyatı ise 16.999 TL oldu. Cihazın maliyeti için ise bileşenlerin teker teker hesaplanmasıyla ortaya çıktı. Yapılan analiz sonucunda ise; telefondaki bileşenlerin bir önceki nesilden daha uygun fiyatlı olduğu belli oldu.

iPhone 12 Pro Max maliyeti 440 dolar olarak belirlendi. iPhone 12 maliyeti için hesaplanan tutar ise 406 dolar oldu. Ancak bu maliyetlerin sadece cihazlarda kullanılan bileşenlerden oluştuğunu vurgulayalım. Hesaplanan bu tutarlarda; iş gücü, pazarlama ve Ar-Ge gibi kalemler yer almıyor.

Bu bilgiyle yola çıktığımızda Apple için bu yıl en çok kar getiren telefonun iPhone 12 Pro Max olacağını söyleyebiliriz. iPhone 12; 406 dolar bileşen maliyetine sahip olurken, 799 dolar fiyat etiketiyle tüketiciye sunuluyor. iPhone 12 Pro Max ise 440 dolar bileşen maliyetine karşılık, 1.099 dolar fiyatla raflarda yerini aldı.

Öte yandan geçtiğimiz yıl iPhone 11 Pro Max bileşen maliyeti 490 dolar, satış fiyatı ise 1.000 dolar olmuştu.

Kaynak: Shiftdelete

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 1 Ortalama: 5]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri güvenlik kamerası