SonTakip

Facebook’tan Clinton’a 20 Milyon Dolar!

Facebook’un kurucularından Dustin Moskovitz, 2016 ABD Başkanlık Seçimleri’ni Donald Trump kazanırsa ABD’nin geriye gideceğini söyleyerek, Hillary’i destekleyeceğini açıkladı.

Facebook’tan Clinton’a 20 Milyon Dolar!

Mark Zuckerberg, Eduardo Saverin, Andrew McCollum, Chris Hughes ile birlikte Facebook’un kurucularından biri olan Dustin Moskovitz, 2016 ABD Başkanlık Seçimleri hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

2016 ABD Başkanlık Seçimleri‘ni Donald Trump‘un kazanması halinde ABD’nin geriye gideceğini belirten Dustin Moskovitz, seçimlerde kimi destekleyeceğini dile getirdi.

Moskovitz, Demokratik Parti’den Başkan adayı olan Hillary Clinton ve kampanyalarına 20 milyon dolar bağışlayacaklarını açıkladı.

Facebook’tan clinton’a büyük destek

2016 ABD Başkanlık Seçimleri‘ne ilişkin yorumlarda bulunan Facebook kurucularından Moskovitz, adaylar hakkındaki görüşlerini Engadget’ta yer alan haberde dile getirdi.

Seçimlere Cumhuriyetçi Parti‘den Başkan adayı olarak katılan Donald Trump‘ın  başkan olmasının ABD açısından iyi sonuçlanmayacağını söyleyen Moskovitz, Trump’un ABD’yi geriye götüreceğini iddia etti.

Trump’un “sıfır vizyona” sahip olduğunu dile getiren Moskovitz, kendisinin ülke ile dünyanın geri kalanı arasında yanlış bir yarış içerisinde olduğunu kaydetti.

Ülke içi ve dışı göç konularında ABD vatandaşı olanlar ile olmayanlar arasında bir ayrımcılığın meydana gelebileceğini düşündüğünü vurgulayan Moskovitz, bu durumun ABD’deki yaşam standartlarına olumsuz bir etki yapacağının altını çizdi.

Moskovitz, seçimlere Demokrat Parti’den Başkan adayı olan Hillary Clinton‘ın ise diğer rakiplerine oranla daha iyimser, pragmatist, kapsayıcı ve karşılıklı yarara dayanan bir vizyona sahip olduğunu söyledi.

Moskovitz, bu doğrultuda ana para koruma amaçlı fonlara, Facebook Future PAC organizasyonuna toplamda 20 milyon dolar yatıracaklarını ifade etti. Yani Facebook, Hillary Clinton‘un yer aldığı parti bağış organizasyonuna 20 milyon dolar bağışlamış olacak.

Bazı insanların, bir siyasi partiye ve adaya yapılacak bu yardımı yadırgayacaklarını kabul eden Moskovitz; bağışın finans reformuna ve seçim hareketliliğine büyük katkıda bulunacağını sözlerine ekledi.

ABD’de birçok siyasetçi ve siyasi parti seçim kampanyalarında kendilerine büyük bağış sağlayan kuruluşların yardımını kabul ediyor.

Moskovitz’in Hillary Clinton‘a kendi servetinden destek verebileceği konuşuluyor. Forbes’a göre kendisinin 10.3 milyar dolarlık serveti bulunuyor.

 

Kaynak adres : http://www.shiftdelete.net/facebooktan-clintona-20-milyon-dolar-75228

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 0 Ortalama: 0]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

kamera sistemleri güvenlik kamerası