Facebook, Nice Saldırısı’ndan Hayat Kurtardı

Sosyal medya platformu Facebook, dün gece itibariyle Fransa’nın Nice kentinde gerçekleşen terör saldırısı sırasında kaybolan bir bebeğin, annesine kavuşmasını sağladı

Facebook, Nice Saldırısı’ndan Hayat Kurtardı

Dünya üzerinde en çok kullanıcı sayısına sahip konumdaki Facebook, dün gece itibariyle Fransa‘nın Nice kentinde gerçekleşen terör saldırısı esnasında kaybolan sekiz aylık bir bebeğin annesine tekrar kavuşmasına ön ayak oldu.

Facebook kaybolan bebeği ailesine kavuşturdu

Tiava Banner adlı bir kadın, saldırı sırasında herkesin panik halinde hareket ettiği esnada, mavi bebek arabası içerisinde bir bebek bulduğunun duyurusunu Facebook üzerinden paylaştı.

Söz konusu kayıp bebeğe ilişkin paylaşım, 20 binin üzerinde Facebook kullanıcısı tarafından paylaşıldı.

Paylaşım sayesinde bebeğin ailesine ulaşan Tiava Banner, “Bulundu! Facebook’a ve bize yardım eden herkese teşekkür ederim” ifadelerini kullanarak durumdan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Olayın ardından bebek, ailesine ulaştırıldı.

Kaybolan bebeğin annesi konuyla ilgili yaptığı açıklamada ise, kendilerinin havai fişeği görmesinin ardından bebeği göremediklerini, bebeklerinin ölümü konusunda son derece endişe ettiklerini dile getirdi.

Yetkililer 2 çocuğun hayatını kaybettiğini ve yaklaşık 50 çocuğun hastanelerde olduğunu ifade ediyorlar.

Fransa’nın Nice kentinde düzenlenen 14 Temmuz Fransa Ulusal Günü(Bastille Günü) kutlamaları esnasında binlerce insana yönelik olarak gerçekleştirilen terör saldırısında 84 kişi hayatını kaybetmiş; 50’si ağır 100 kişi de yaralanmıştı.

 

Kaynak adres : https://www.shiftdelete.net/facebook-nice-saldirisi-bebek-kurtardi-73453

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kamera sistemleri güvenlik kamerası