Eski Mac sahipleri için kötü haber

Yeni iMac ile birlikte piyasaya sürülen Magic Keyboard’da Touch ID sensörü, Rene Ritchie ve MacRumors raporuna göre yalnızca M1 işlemciye sahip …

Eski Mac sahipleri için kötü haber

Yeni iMac ile birlikte piyasaya sürülen Magic Keyboard’da Touch ID sensörü, Rene Ritchie ve MacRumors raporuna göre yalnızca M1 işlemciye sahip Mac’lerle çalışacak.

Apple, bir süredir yerleşik Dokunmatik Kimliğe sahip MacBook‘ları piyasaya sürüyor. Ancak ilk kez bir aksesuarda satışa sunacak.

Touch ID Intel tabanlı herhangi bir makineyle çalışmayacak

Buna göre biyometrik güvenlik yöntemi, cihazda oturum açmak, satın alma işlemlerini onaylamak ve bazı üçüncü taraf uygulamalarında oturum açmak için kullanılabilecek.

Yeni Touch ID klavye, kompakt bir düzende ve ayrıca sayısal tuş takımı mevcut tam boyutlu bir tasarıma sahip. Eski Mac‘lerin sahipleri için kötü haber ise yeni klavyedeki Touch ID işlevinin Intel tabanlı herhangi bir makineyle çalışmayacak olması.

Rapora göre klavyenin kendisi çalışacak, ancak sadece biyometrik güvenlik tuşu çalışmayacak. Apple’ın basın bülteninde yer alan bilgiye göre yeni klavye, iletilen parmak izi bilgilerini uçtan uca şifrelemek için M1 işlemcide Secure Enclave gerektiriyor.

Touch ID klavye şu anda yalnızca yeni iMac cihazda mevcut olsa da, MacRumors, Apple’ın daha önce özel aksesuarları genel satış için açtığını belirtiyor.

Örneğin, 2017‘de daha önce iMac Pro ile sınırlandırdıktan sonra, 2018‘de herkesin satın alması için gri klavye, fare ve izleme dörtgeni satmaya başladı.

Kaynak: Shiftdelete

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kamera sistemleri güvenlik kamerası