SonTakip

Elon Musk’ın yeni Twitter planı ortaya çıktı! İşte detaylar

Twitter’ı satın aldıktan sonra mavi tik için ücret alınması gerektiğine değinen Elon Musk, şirkette yeni bir dönem başlattı. Twitter Blue …

Elon Musk’ın yeni Twitter planı ortaya çıktı! İşte detaylar

Twitter’ı satın aldıktan sonra mavi tik için ücret alınması gerektiğine değinen Elon Musk, şirkette yeni bir dönem başlattı. Twitter Blue üyelik sistemi, yeni özellikler ile gündeme geldi. Ücretli üyelik satın alan kullanıcılar, bazı kısıtlamalardam muaf olacak.

Twitter Blue yeni özelliklere kavuşuyor

ABD, Kanada, Avustralya ve Yeni Zelanda’da aktif edilen Twitter Blue özelliğinin fiyatı, geçtiğimiz aylarda 2.99 dolardan 4.99 dolara yükseldi. Kullanıcılara reklamsız Twitter deneyimi sunan ücretli üyelik modeli, yeni özellikler ile karşımıza çıkacak.

En önemli özelliklerinden biri Tweet’i geri alma olan Blue, kullanıcılar bir tweeti gönderdikten sonra henüz başkaları tarafından görülmeden geri çekme imkanı sağlıyor. Tweet düzenle özelliğinden farklı olan Tweet geri alma, birçok kullanıcı tarafından beğenildi.

Geçtiğimiz yıllarda Tweetlerdeki karakter sınırı 140’tan 280’e çıkaran Twitter, karakter sınırını kaldırmak için hazırlıklara başladı. Bu özelliğin sadece Blue üyelik sahiplerine sunulacağı tahmin ediliyor.

Karşımıza çıkan bir diğer önemli özellik ise video uzunluğu ve kalitesi. Şirket, maksimum video süresini 2 dakika 20 saniyeden 42 dakikaya çıkaracak. Bununla birlikte kullanıcılar, 1080p video yükleyebilecek. Günümüzde Twitter’a yüklenen videoların kalitesinin ciddi oranda düştüğünü belirtmekte fayda var.

Musk, özgün içerik üreten kullanıcıların para kazanmasını sağlayan bir gelir modeli üzerine çalışmaya başladı. Henüz detayları belli olmasa da blogger olarak tabir edilen içerik üreticiler tıpkı Medium platformunda olduğu gibi gelir elde edebilecek.

Kullanıcılara sunulan Twitter Blue özellikleri:

  • Reklamsız Makaleler: ABD merkezli popüler yayıncılardan oluşan bir ağda reklamsız okuma deneyimi.
  • En Popüler Makaleler: Ağında son 24 saatte en çok paylaşılan makalelere kolayca göz at.
  • Okuyucu: Uzun tweet dizilerini okumanın daha kolay yolu. Tweet dizisinin üst kısmındaki okuyucu simgesine dokunarak Okuyucu özelliğini açın veya bunu metin boyutunuzu değiştirmek için kullanın.
  • Yer İşareti Klasörleri: Yer İşaretlerini klasörlerde düzenleyerek bitmeyen kaydırma sürecinden kurtul.
  • Gezintiyi kişiselleştir: En çok kullandığın sayfaları sekme çubuğundan ayarla.
  • Uygulama Teması: Twitter deneyimin için yalnızca senin görebileceğin yeni bir tema rengi seç.
  • Daha uzun videolar yükle: Paylaşacak daha fazla şeyin olduğunda 10 dakikaya kadar videolar yükleyip tweetleyebilirsin.
  • Sabitlenen sohbetler: Favori sohbetlerini Direkt Mesaj gelen kutunun en üstüne sabitlemek için sohbeti kaydır.

Kaynak: Shiftdelete

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 0 Ortalama: 0]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

kamera sistemleri güvenlik kamerası