SonTakip

Elon Musk takipçilerine sordu! Vine geri mi geliyor?

Elon Musk’ın 44 milyar dolar ödeyerek Twitter’ı satın almasının etkileri hala sürüyor. İşteki ilk gününde CEO Parag Agrawal’i kovan ünlü …

Elon Musk takipçilerine sordu! Vine geri mi geliyor?

Elon Musk’ın 44 milyar dolar ödeyerek Twitter’ı satın almasının etkileri hala sürüyor. İşteki ilk gününde CEO Parag Agrawal’i kovan ünlü milyarderin platformda ciddi değişiklikler yapması bekleniyor. Ancak görünüşe göre başarılı iş insanın aklında yeni fikirlerden çok nostaljik düşünceler var. Twitter’ın yeni sahibi Elon Musk, Vine dönemini yeniden başlatmaya hazırlanıyor.

Elon Musk, Vine anketi başlattı!

Twitter’ı satın almadan önce de en aktif kullanıcılarından biri olan Elon Musk, önemli bir karar alırken takipçilerine danışıyordu. Platformu satın aldıktan sonra da değişmeyen ünlü milyarder, yine bir anket açarak kritik bir konuyu gündeme taşıdı. Yaptığı paylaşımda “Vine geri gelsin mi?” şeklinde bir soru soran Musk, takipçilerinden evet ya da hayır şeklinde cevap istedi.

Çok kısa sürede 1.875.309 oy toplanan ankette haberin yazdılığı saat itibariyle evet cevabı yüzde 70’le zirvede. Peki Elon Musk, Vine gibi kritik bir konuyla ilgili kararı neden takiplerine soruyor? Aslında bunun cevabı oldukça basit; cevabın ne olacağını biliyor…

Bir zamanlar oldukça popüle olan Vine, kullanıcıların kafasında oldukça iyi bir imaja sahip. Bu nedenle pek çok kişi “geri gelsin mi?” sorusuna olumlu bakıyor. Twitter’ın yeni yönetimi ise zamanında Vine ile başlayan ve bugünlerde TikTok ile devam eden kısa video trendinden faydalanmak istiyor.

Hali hazırda marka bilinirliği yüksek olan Vine, yeniden hayat bulabilir ve Twitter için oldukça ciddi bir gelir kaynağına dönüşebilir. Ancak bu gelişme, Twitter kullanıcıları için kötü haber anlamına geliyor. Eğer Elon Musk, Vine ve Twitter arasında bir entegrasyon çalışması başlatırsa platformdaki video sayısı tavan yapacaktır.

Bu da mevcut içerik tipinde değişime ve platformun özünü kaybetmesine neden olabilir. Yine de henüz kesin bir şey söylemek mümkün değil. Vine’ın tıpkı geçmişte olduğu gibi tamamen bağımsız olması da mümkün. Gelişmelerin neler olacağı ise şimdilik merak konusu.

Kaynak: Shiftdelete

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 0 Ortalama: 0]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

kamera sistemleri güvenlik kamerası