SonTakip

Dünyanın İlk Akıllı Atlama İpi!

Hayatlarında yer verdikleri sporda kardiyoyu eksik etmeyenlerin favori egzersizlerinden biri olan ip atlama, artık teknoloji ile tanışmış durumda. Akıllı atlama ipi ile tanışın.

Dünyanın İlk Akıllı Atlama İpi!

Günlük hayatlarında amatör/profesyonel bir şekilde spora yer verenler, kardiyo egzersizleri kapsamında değerlendirilen ip atlamanın son derece faydalı bir egzersiz olduğunu farkındadırlar.

Zaman, mekan ya da elde edilmesi zor ekipmanlardan içermeden yapılan egzersiz, vücutta yağ yakımı sağlama noktasında son derece önemli olarak nitelendirilmiştir.

Dayanıklılığı arttırmasının yanında denge ve hareket koordinasyonlarını ayarlama gibi temel özellikleri barındıran ip atlama şimdiki süreçte ise teknoloji ile tanışmış durumda.

“Smart Rope” adındaki atlama ipi, başlangıç seviyesinden ileri düzey sporculara kadar, ip atlamayı antrenman programlardan eksik etmeyen kullanıcılara yönelik olarak sunuluyor.

Atlama ipleri artık akıllı

Kullanıcının zıplama sayısını algılayan sensörler barındıran Smart Rope atlama ipi, kullanıcıların ip atlama sırasındaki çeşitli verilerini kaydediyor.

İpin üzerinde bulunan LED ekran ile söz konusu verileri kullanıcılara aktaran Smart Rope, daha verimli bir egzersiz imkanı sunuyor.

İp atlama sırasında üzerinde bulunan PCB tasarımı 23 yüksek kalitedeki LED‘ler zıplama sayısını, kullanıcının karşısında bulunan bir zemine dijital rakamlarla aktarıyor.

Smart Rope ayrıca, Bluetooth 4.0 aracılığıyla kullanıcıların ip atlama sırasındaki verilerini akıllı telefonlarına aktarabiliyor.

Akıllı ipin işlevselliği konusunda sorulabilecek sorular ise cihazın kullanıcılara en iyi ip atlama deneyimini sunmak için tasarlanmış olduğu hatırlatılarak yanıtlanıyor.

Sporcunun vücut postürüne göre en uygun açı olarak belirlenen 45 derecelik açıya iki kolunu konumlandıran ip, kullanıcıların aktif hareketlerine de uyum sağlayabiliyor.

Akıllı ip, akademi ödüllü multi-disipliner tasarım ajansı Tangram Factory tarafından tasarlanmış durumda.

İnternet üzerinden Türkiye’de satışta olan Smart Rope, 79.99 dolar ila 166.06 dolar arasında değişen fiyat seçenekleri ile kullanıcılara sunuluyor.

 

Kaynak adres : http://www.shiftdelete.net/dunyanin-ilk-akilli-atlama-ipi-74441

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 0 Ortalama: 0]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

kamera sistemleri güvenlik kamerası