Cüzdan uygulamasında köklü değişiklik: iOS 17 tasarımı sızdırıldı

Haziran ayında gerçekleştirilecek WWDC’de tanıtılacak iOS 17 sürümünün tasarımı sızdırıldı. İşte detaylar…

Cüzdan uygulamasında köklü değişiklik: iOS 17 tasarımı sızdırıldı

Apple’ın haziran ayında tanıtacağı iOS 17 ve iPadOS 17 sürümleri ile ilgili yeni bilgiler ortaya çıkmaya devam ediyor. Ünlü analist analyst941, iOS 17 sürümünün tasarımı ile ilgili bazı ipuçları paylaştı

iOS 17 sürümünde bazı uygulamaların tasarımı değiştirecek

Analyst941, yeni Cüzdan uygulaması, yeni Sağlık uygulaması ve duvar kağıdını özelleştirmek için yenilenen arayüz dahil olmak üzere iOS 17’nin bazı tasarım ögelerini sızdırdı. Yeni Cüzdan uygulamasının, kartlarınız ve havayolu biniş kartları gibi diğer geçişleriniz için arama işlevi ve ayrı sekmeler sunan güncellenmiş bir arayüze sahip olduğu belirtiliyor. iOS 17 sürümünde Cüzdan uygulamasına “Nakit”, “Anahtarlar”, “Kimlikler” ve “Siparişler” için özel sekmeler içeren bir alt gezinme çubuğu eklenecek.

Mark Gurman’ın haber bültenine göre Apple genelindeki ekipler, Reality Pro olarak adlandırıldığı iddia edilen kulaklığının Mayıs ayına kadar duyurulması için çalışmaları hızlandırdı. Yeni cihazın 2023 sonuna kadar piyasaya sürüleceğinin tahmin edildiğini belirtmekte fayda var.

Bu yıl karma gerçeklik üzerine yoğunlaşan Apple, WWDC etkinliğinde AR/VR teknolojilerini ön plana çıkaracak. iOS, iPadOS ve macOS için radikal değişiklikler yapılması beklenmiyor.

Kod adı Dawn olacağı belirtilen iOS 17 ve iPadOS 17, bu yılın sonlarında daha az hata ile ve bazı değişiklikler ile kullanıcıların beğenisine sunulacak. Karma gerçeklik cihazının yazılımı olan xrOS desteğinin vurgulanacağını belirten Gurman, “Bu yıl Apple için dönüm noktası olacak.” dedi.

macOS 14’ün kod adının ise Sunburst olacağı belirtiliyor. Analistler, macOS işletim sisteminde iOS ve iPadOS’taki gibi widget sisteminin kullanılacağını tahmin ediyor.

Mac kilit ekranı, 2001’de Mac OS X’in ilk çıkışından bu yana neredeyse hiç değişmedi. Şirketin macOS tasarımında köklü değişikliğe gideceği düşünülüyor.

Kaynak: Shiftdelete

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kamera sistemleri güvenlik kamerası