SonTakip

Çakma AirPods kullananlar üzgün! iOS 16’dan yeni özellik

Geçtiğimiz hafta etkinlik düzenleyen Apple, yeni akıllı cihazlarını ve işletim sistemlerini kullanıcıların beğenisine sundu. Çakma olarak …

Çakma AirPods kullananlar üzgün! iOS 16’dan yeni özellik

Geçtiğimiz hafta etkinlik düzenleyen Apple, yeni akıllı cihazlarını ve işletim sistemlerini kullanıcıların beğenisine sundu. Çakma olarak tabir edilen sahte AirPods kullananlar, iOS 16 güncellemesiyle birlikte sorun yaşayacak.

Çinli şirketler, ürettikleri sahte Apple aksesuarlarının iOS işletim sistemi tarafından orijinal olarak algılanmasını sağlayacak bir açık keşfetmişti. Bir süredir piyasada satılan sahte AirPods’lar, artık iPhone ve iPad tarafından tespit edilebilecek.

iOS 16 güncellemesi yapanlara sahte AirPods uyarısı

Yeni sürümde özelleştirilebilirliğe önem veren Apple, iOS 16 ile birlikte kilit ekranında önemli değişiklikler yaptı. Tamemen özelleştirilebilir hale gelen kilit ekranı, kullanıcıların beğenisini kazanmayı başardı.

iMessage uygulamasında sıkça kullanılan emoji ve gif gibi öğelerin yanına sosyal ağ işlevselliği eklendi. Özellikle ABD’de oldukça yüksek kullanım oranına sahip iMessage uyglaması için ayrıca gönderilen mesajı düzenleme ve geri alma özellikleri geldi.

Apple, orijinal olmayan Lightning kablolar için aldığı önlem ile ekranda “bu aksesuar desteklenmiyor” uyarısı çıkarıyor. Diğer sahte aksesuarlar için de benzer bir güvenlik önlemi geliştiren şirket, ekranda “AirPods’lar doğrulanamıyor” uyarı metnini gösterecek.

Uyarı metninin altında Bağlanma ve Bluetooth Ayarlarında Bağlan seçenekleri yer alıyor. Cihazına sahte AirPods bağlamak isteyen kullanıcılar, bu işlemi sadece Bluetooth Ayarları menüsünden gerçekleştirebilecek.

Bazı firmaların sahte AirPods’ları orijinal adı altında sattığı biliniyor. Bu gelişmeyle birlikte, sahte aksesuar dolandırıcılığının büyük oranda düşeceği tahmin ediliyor.

iOS 16 güncellemesi alacak  iPhone modelleri :

  • iPhone 13 mini, iPhone 13, iPhone 13 Pro, iPhone 13 Pro Max
  • iPhone 12 mini, iPhone 12, iPhone 12 Pro, iPhone 12 Pro Max
  • iPhone 11, iPhone 11 Pro, iPhone 11 Pro Max
  • iPhone Xr, iPhone Xs, iPhone Xs Max
  • iPhone X
  • iPhone 8, iPhone 8 Plus
  • iPhone SE, iPhone SE (2022)

Kaynak: Shiftdelete

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 0 Ortalama: 0]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

kamera sistemleri güvenlik kamerası