SonTakip

Sekiz çekirdekli 2019 Macbook Pro tanıtıldı!

Sekiz çekirdekli 2019 Macbook Pro tanıtıldı!

Macbook Pro, Intel’in 8. ve 9. nesil Core işlemcileri ile güncellendi. Bu sayede Apple sekiz çekirdekli işlemcileri ilk kez Macbook Pro’ya getirerek bugüne kadarki en hızlı dizüstü bilgisayarını (2019 Macbook Pro) kullanıcılara sundu.

13 inçlik Touch Bar’lı Macbook Pro ise Intel 8. nesil işlemcilerine kavuştu. Dört çekirdekli Macbook Pro’ya kıyasla iki kat daha fazla, altı çekirdeli Macbook Pro’ya kıyasla ise yüzde 40 daha fazla performans sunuluyor.

Eski Mac kullanıcıları önemli tehditle karşı karşıya!

Geçtiğimiz süreçlerde ortaya çıkan güvenlik açığı, bilgisayarınız üzerindeki hassas verileri korumasız bırakıyor. Özellikle eski Mac modelleri, bu önemli güvenlik açığı ile karşı karşıya!

2019 Macbook Pro ile sekiz çekirdek dönemi başladı!

2019 Macbook Pro yeni işlemcilerin yanı sıra, şimdiye kadarki en iyi Mac ekranıyla geliyor. 500 nit parlaklığa sahip olan ve True Tone teknolojsini destekleyen retina ekrana, gelişmiş güvenlik için Apple T2 yongası eşlik ediyor.

Intel’in 8 çekirdekli 9. nesil Intel Core i9 işlemcilerinden güç alan Macbook Pro’ya sahip olmak için 21499 TL’yi gözden çıkarmak gerekiyor. 2.3 GHz hızında çalışan bu işlemci Turbo Boost ile 4.8 GHz’e kadar çıkabiliyor. Turbo Boost ile 5 GHz’e çıkabilen işlemciyi almak isteyenlerin ise 1600 TL fark ödemesi gerekiyor.

Intel’in 8. nesil işlemcilerinden güç alan 13 inçlik Macbook Pro ise 13699 TL başlangıç fiyatına sahip. Tüm bunların yanı sıra Apple’ın yeni Macbook Pro’da klavyede yaşanan sorunları gidererek daha iyi bir deneyim sunduğu belirtiliyor.

Apple’ın kıdemli Mac Müdürü Tom Boger yaptığı açıklamada; “Artık inanılmaz bir performans ihtiyacı var. Bunun için de 8 çekirdekli, retina ekranlı, hızlı depolama alanı barındıran bir Mac tasarladık. MacOS ile çalışan MacBook Pro, dünyanın en hızlısı olacak, bundan emin olabilirsiniz.” ifadelerine yer verdi.

https://shiftdelete.net/2019-macbook-pro-tanitildi-2

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 0 Ortalama: 0]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

kamera sistemleri güvenlik kamerası